| کد خبر: 127574 |

تین‌نیوز| وبلاگ حمید نجف-از دولت می خواهم  به جای تاجران دارای تفکر واردات از تجربیات کارآفرینان شاخص و مطرح در بخش خصوصی برای تحقق شعار "تولید و اشتغال" استفاده کند.

 

در طول سالهای گذشته خود را به بحث تجارت و واردات متکی کردیم و از تریبون‌های مختلف از تولید به صورت شعاری حمایت کردیم در حالی که در عمل کارگزارانی را انتخاب کردیم که همگی به شکلی عقبه تجاری داشته و دارند و تفکرشان تفکر واردات بوده است.

 

 معتقدم بخشی از موانع اشتغال و تولید، افرادی هستند که با تولید بیگانه‌اند و در بدنه دولت قرار دارند لذا دولت باید از افراد کارآفرین خصوصا در بخش خصوصی استفاده کند و تولیدکنندگان موفق را مورد توجه قرار بدهد.

 

 کارآفرینان مطرح باید دور دولت را بگیرند و افرادی که به اسم تاجر شناخته می‌شوند، نمی‌توانند دولت را در تحقق اهداف تولید و اشتغال همراهی کنند و دولت برای تحقق شعار امسال لازم است تا تولیدگرانی که حرفی برای گفتن دارند و در بخش خصوصی شاخص‌اند به کار بگیرد تا هم حوزه کارآفرینی آنها را گسترش دهد و هم از توانمندی، تجربیات و تفکراتشان استفاده کند.

 

وقتی در داخل کشورمان تنوع اقلام خوراکی با بهترین کیفیت را داریم، چرا باید از گمرکات مربا وارد کنیم و چند میلیون دلار بابت آن بپردازیم؟

 

 دولت باید جلوی واردات بی رویه برندهای خارجی و ترکیه‌ای را بگیرد و از برند ایرانی حمایت کند حتی اگر از طریق مسافر وارد کشور می‌شود، جریمه‌های سنگین به آن ببندد تا برندهای ایرانی نابود نشوند.

 

اسکله‌ها و گمرکات ما نباید محل واردات بی رویه کالا شوند و اگر قرار به واردات کالا است باید دستگاه‌ها و تجهیزاتی را وارد کنیم که بخش تولید به شدت به آنها نیازمند است.

 

برگرفته از خبر ایسنا

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظرسنجی
با توجه به پیروزی قاطع اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر تهران، به نظر شما بهترین گزینه برای تصدی شهرداری تهران کیست؟
آخرین عناوین پربازدیدترین عناوین پربحث ترین عناوین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل