| کد خبر: 38889 |

تین نیوز | مدیر فرودگاه آبادان گفت: براساس تفاهمنامه منعقد شده بین شركت فرودگاه‌های كشور و سازمان منطقه آزاد اروند سازه 5000 مترمربعی ترمینال پنج فرودگاه مهرآباد به فرودگاه آبادان منتقل می‌شود.

به‌گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی اظهار داشت: این عملیات به صورت مشترك از محل اعتبارات شركت فرودگاه‌ها و سازمان منطقه آزاد اروند اجرا خواهد شد.

رضایی نصب سازه فلزی پنج هزار مترمربعی را به عنوان یك راهكار كوتاه و میان مدت شركت فرودگاه‌های كشور برای وضعیت حال حاضر پایانه‌های فرودگاه آبادان تعریف كرد و گفت: توسعه و تامین زیرساخت‌های لازم٬ نصب سازه ترمینال فرودگاه آبادان، انتقال و نصب سازه فلزی، نصب مجدد در مجاورت ترمینال موجود، طراحی و بهسازی محوطه‌های بیرونی فرودگاهی مطابق طرح جامع فرودگاه به صورت مشاركتی توسط سازمان منطقه آزاد اروند و شركت فرودگاه‌های كشور برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

همچنین شریفی معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این خصوص گفت: شرایط جدید منطقه به شكلی است كه سازمان منطقه آزاد اروند با مشاركت شركت فرودگاه‌های كشور، نهادها و دستگاه‌های اجرایی باید با همگرایی و هماهنگی كامل، گام‌های توسعه و بهبود شرایط فرودگاه آبادان را بردارند تا این فرودگاه، نسخه و الگویی برای توسعه همه‌جانبه اقتصادی و عمرانی در منطقه و استان باشد.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: قدم‌های امروز این سازمان در بخش‌های مختلف عمرانی و اقتصادی فرودگاه آبادان نوید بخش تولدی دوباره در این فرودگاه است.

شریفی با اشاره به بررسی شرایط ترمینال فرودگاه توسط چندین مشاور طرح ادامه داد: سازمان در حال انجام مقدمات اولیه دعوت از مشاوران و طراحان جهت ارائه طرح‌های توسعه مطابق طرح جامع فرودگاه است.

وی اظهار داشت: سازه فلزی 5000 مترمربعی ترمینال 5 مهرآباد بازدید و مقرر شد پس از بازگشایی كامل سازه، شركت ملی ساختمان و مشاور طرح طی قرارداد منعقده با سازمان منطقه آزاد اروند عملیات بازسازی، رنگ‌آمیزی و مقاوم‌سازی سازه را جهت سازگاری با شرایط آب و هوایی آبادان را انجام دهند.

شریفی تصریح كرد: محل نصب در فرودگاه آبادان بررسی شده است و عملیات جانمایی به‌زودی انجام و به محض ورود سازه نصب سازه آغاز خواهد شد.

گفتنی است؛ در این پروژه سازه فلزی توسط شركت فرودگاه‌های كشور و هزینه اجرای عملیات توسط سازمان منطقه آزاد اروند تامین می‌شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل