| کد خبر: 14892 |

وبلاگ تین نیوز، علیرضا جهانگیریان |  در دیدار با دكتر الزعابی رئیس سازمان هواپیمایی كشوری عمان، درباره گسترش همكاری های حمل و نقل هوایی بین دو كشور مذاكراتی صورت گرفت كه پس از توافقات فی مابین، یادداشت تفاهم همكاری های حمل و نقل هوایی بین دو كشور به امضا رسید. 
با امضای این یادداشت تفاهم بین دو كشور ایران و عمان، همكاری های حمل و نقل هوایی دو جانبه به بالاترین سطح طی سال رسید.

لغو هرگونه محدودیت تعداد در پروازهای بار بین دو كشور، افزایش تعداد پروازهای مسافری از 14 پرواز به 30 پرواز هفتگی و معرفی 5شركت هواپیمایی معینه ایرانی، از عمده ترین مفاد توافقنامه مذكور است.
آمادگی ایران برای ارائه خدمات آموزشی در حوزه های تخصصی هوانوردی به طرف عمانی در رشته های مراقبت پرواز، تعمیر و نگهداری هواپیما، خلبانی و . . .، انتقال دانش تخصصی به طرف عمانی در زمینه طراحی، ساخت و تجهیز 7 فرودگاه در دست احداث در كشور عمان، آمادگی و مشاركت بخش خصوصی ایرانی در تامین تجهیزات و تسهیلات فرودگاهی، همچنین تلاش طرفین جهت ترغیب سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در پروژه های هوانوردی متقابل از جمله محورهای توافقنامه مذكور به شمار می رود. 

براساس اهداف ترسیمی سند چشم انداز 1404 ایران باید به جایگاه اول منطقه در حوزه بار و جایگاه دوم در حوزه مسافر دست یابد كه تحقق این امر مستلزم حذف هرگونه محدودیت در جابه جایی بار است به همین منظور در توافقات اخیر با كشور عمان، محدودیت تعداد در پروازهای بار بین دو كشور حذف شد. 

ضمن این که حمایت و هماهنگی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های دو كشور در دفتر منطقه ای ایكائو و دیگر سازمان های بین المللی تخصصی صنعت هوانوردی درگستره منطقه ای و بین المللی، همچنین تبادل دانش و تجربیات تخصصی و كارشناسی بین طرفین در موافقتنامه دو طرف مورد تاكید و توافق قرار گرفته است. 

قابل ذکر است که افزایش تعداد پروازها به اروپا، شرق آسیا و امریكای شمالی همچنین امضای موافقتنامه های جدید با كشورهای اتریش، روسیه، اكراین، عراق، كویت، تركیه، افغانستان، ارمنستان و توسعه همكاری در حوزه هوانوردی با كشورهای سوئد، سنگاپور، برزیل، و رمانی در دستور كار این سازمان قرار دارد كه در آینده نزدیك به امضا خواهد رسید.

برگرفته از خبر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین