| کد خبر: 127640 |

تین‌نیوز | بر اساس آمار بیشترین تعداد پروازهای عتبات‌عالیات برقرار شده در سال ۱۳۹۵ به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اختصاص یافت. این فرودگاه با ۷ هزار و ۲۶۶ پرواز توانست یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۱۱۲ مسافر را اعزام و پذیرش کند.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، بر اساس آمار ارایه شده از سوی اداره‌کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی در سال ۱۳۹۵ تعداد ۱۴ هزار و ۸۵۰ پرواز در فرودگاه‌های تحت مالکیتشرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است و به وسیله آن‌ها ۲ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۴۷۰۰ مسافر اعزام و پذیرش و ۳۱ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۵۱۲ کیلوگرم بار ارسال و پست شد.

بر اساس این آمار در سال ۱۳۹۵ رشد ۲۷ درصدی در نشست و برخاست کل پروازهای عتبات‌عالیات و رشد ۲۸ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و بار نسبت به سال ۱۳۹۴ در فرودگاه‌های ایران رقم خورده است.

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با ۷ هزار و ۲۶۶ پرواز توانست یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۱۱۲ مسافر را اعزام و پذیرش و ۱۶ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۷۸۹ کیلوگرم بار را ارسال و پست کند. بنابراین در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۹۴ رشد ۱۷ درصدی در نشست و برخاست پرازهای عتبات، رشد ۲۴ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و رشد ۱۹ درصدی در ارسال و پست بار به ثبت رسید.

سپس فرودگاه بین‌المللی مشهد با ۳ هزار و ۹۰۴ پرواز موفق به اعزام و پذیرش ۶۹۴ هزار و ۱۶۵ مسافر و ۸ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۳۰۶  کیلوگرم بار شد. بنابراین این فرودگاه در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ رشد ۲۴ درصدی در نشست و برخاست پروازها، رشد ۱۹ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و رشد ۲۰ درصدی در ارسال و پست بار داشت.

همچنین ۲۹۳ هزار و ۲۸۱ مسافر و ۳ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۶۶۵ کیلوگرم بار به وسیله یک هزار و ۸۸۶ پرواز از طریق فرودگاه بین‌المللی اصفهان جابه‌جا شدند. این فرودگاه در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۹۴ موفق به ثبت رشد ۲۵ درصدی در نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر و رشد ۳۹ درصدی در ارسال و پست بار شد.

پس از این سه فرودگاه بین‌المللی، به ترتیب فرودگاه‌های ساری، کرمان، تبریز، یزد، آبادان، شیراز، اردبیل، بیرجند، ‌گرگان، زاهدان، ارومیه، رشت، اراک، بندرعباس، اهواز، ایلام، کرمانشاه، خرم‌آباد و رفسنجان بیشترین تعداد پروازهای عتبات‌عالیات را نسبت به سال ۱۳۹۴ انجام دادند.

 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل