| کد خبر: 37386 |

تین نیوز |  با هدف تحول در توسعه فضاهای آموزشی شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو تشکیل شد. به گزارش سرویس خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو،مدیر فرهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور ائمه جمعه و اعضای شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو تشکیل جلسه داد.
 
حسین فروزان در این جلسه ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم و هفته وحدت و بر شمردن مشکلات فضاهای آموزشی در منطقه آزاد ماکو گفت : 36 هزار دانش آموزمنطقه آزاد ماکو در 420 مدرسه در فضای اسفباری ادامه تحصیل می نمایند که رسیدگی و استاندارد سازی این فضاها در صدر برنامه های سازمان قرار دارد.
 
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از برگزاری جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز مناطق آزاد کشور درآینده نزدیک در ماکو خبر داد وگفت :تا عید امسال حدود 2 میلیارد تومان برای مدارس هر شهرستان (شوط ، ماکو و پلدشت) جهتنوسازی ، تجهیز ، گرمایشی مدارسو ساماندهی کلاس های درس اختصاص خواهد یافت. حجت الاسلام ایوب رنجبری در این جلسه با تقدیر از مدیرعامل و مجموعه سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار کرد: دغدغه های رهبری منشور جلسات شوراهای آموزش و پرورش را تکمیل می کند وتحول در نظام آموزش و پرورش مبنی بررفع مواضع کلیدی برای رسیدن به حیات طیبه است و بصورت علمی و عملی باید دغدغه ها ی رهبری را جامه عمل پوشاند .
 
دکتر رنجبری خاطر نشان ساخت : دررشد و شکوفایی استعدادهای کیفی اعلام خ می کنم در حوزه توسعه علم پیشرفتهایی داشتیم ولی در توسعه کیفی دچار چالشها وآسیبهایی شده ایم و ارتقائ کیفی در حوزه تربیتی باید بر آموزش مقدم باشد زیرا فلسفه رسالت پیامبران پرورش و آموزش است .
 
نصرت الله شادنوش مدیر فرهنگی و آموزشی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور نیزدر این جلسه با اشاره به شروع انقلاب اسلامی از آموزش و پرورش اظهار کرد: عمق کار کیفی بیشتر مد نظر باشد و اگرعلم با کیفیت نباشد توسعه در بخشهای دیگردردی را دوا نخواهد کرد.
 
شادنوش گفت: طبق تفاهم نامه ای که با آموزش و پرورش داریم با اصلاح و افزایش اعتبارات نهایت همکاریها صورت می گیرد تا به نقطه مطلوبی برسیم و برای پیشبرد اهداف تشکیل شوراهای آموزش و پرورش واجرای مصوبات آن از ضروریات است و در این شورا جای خالی چهار ارگان نیز مشهود است که باید در اسرع وقت رفع شود.
 
مدیر فرهنگی و آموزش دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد : تا کنون 40 میلیارد به صورت مشترک از سوی دبیرخانه و وزارت آموزش و پرورش به مدارس تخصیص یافته که در تلاشیم در هفته آینده این رقم را به 50 میلیارد برسانیم که صرف مقاوم سازی ،نوسازی و تجهیز مدارس خواهد شد . شاد نوش گفت: پژوهش سرای دانش آموزی ماکو ظرف یک هفته تجهیز می شود و بزودی یک پژوهش سرای مجهز دیگر به منطقه افزوده خواهد شد تا به تربیت نخبگان و جوانان این مرزوبوم بپردازد . شادنوش خاطر نشان ساخت : نهضت حفظ قرآن را در مناطق آزاد اجرایی کرده ایم و اعتقاد داریم مفاهیم قرآنی جامعه را نجات داده و متحول می سازد. وی همچنین از برگزاری کارگاههای آموزشی فرهنگی ،مذهبی،دانشگاهی و سمینار ائمه جمعه شیعه و سنی نیز خبرداد و افزود: در تلاش هستیم تا مناطق آزاد برای سرزمین اصلی الگو سازی نمایند و دیگر مناطق کشور در حوزه های اجرایی خود عملیاتی نمایند و به همین منظور از پایان نامه های دوره دکتری حمایت کامل می کنیم . یوسف محمدی مدیر آموزش و پرورش ماکو هم در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد اداره متبوع خود گفت: با کمک فرمانداران و زیر مجموعه های آنان افراد بی سواد زیر 9 سال نداریم و عمده مشکلات افراد بازمانده از تحصیل منطقه را فقر مالی، اشتغال بکار،ممانعت والدین،نبود مدرسه و نبود معلم تشکیل می دهد که همکاران بنده با جدیت پیگیر این امر هستند. رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو گفت : با همت مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو150 دستگاه بخاری وارد مدارس شده است وبه فضل خدا بخاری چکه ای در منطقه نداریم .

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل