| کد خبر: 28953 |

تین نیوز |  معاون معماری و شهرسازی شهرداری رشت با بیان اینکه در طرح تفصیلی شهر رشت قطار شهری تا مرحله شناسایی ایستگاه‌های قطار پیش رفته است، گفت: طرح تفصیلی رشت مطابق با طرح جامع حمل و نقل تهیه و تدوین می‌شود.
مجید نوروزی عصر امروز در جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی این شهر، با بیان اینکه طرح تفضیلی شهر رشت در دست تهیه بوده و منطقه چهارم رشت به اتمام رسیده است، اظهار کرد: این طرح چارچوب طرح جامع ترافیک و حمل و نقل شهر را دنبال می‌کند و سبک معابر و خطوط حمل و نقل عمومی در طرح تفصیلی متناسب با طرح جامع حمل و تقل و ترافیک شهر تهیه می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در طرح تفصیلی شهر رشت قطار شهری تا مرحله شناسایی ایستگاه‌های قطار پیش رفته است، افزود: اطلاعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک در اختیار مشاور طرح تفصیلی قرار گرفت.
 
معاون معماری و شهرسازی شهرداری رشت با بیان اینکه طرح تفصیلی رشت مطابق با طرح جامع حمل و نقل تهیه و تدوین می‌شود، گفت: اگر قبل از تصویب طرح تفصیلی بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک تمام شود می‌تواند بسیار راهگشا باشد.
 
در ادامه رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت با اشاره به اینکه این شهر رشت نیازمند قطار شهری است، اظهار کرد: در تهیه طرح جامع حمل و نقل و ترافیک رشت علاوه بر تحلیل ترافیکی باید تحلیل شبکه‌ای انجام شود.
 
محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه در بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک مشاور ثلت مطالعات و اطلاعات را در اختیار شورا و شهرداری قرار دهد، افزود:قرار داد بازنگری طرح با شرکت مشاور قبلی بسته می‌شود و راهکارهای تنظیم قرار داد در جلسه بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
وی گفت: کار با شرکت مشاور قبلی منوط به ایجاد تیم نظارتی و یا عامل چهارم برای نظارت بر فعالیت‌های شرکت مشاور است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل