| کد خبر: 126498 |

تین‌نیوز| رئیس اتاق اصناف ایران گفت: پارسال بیش از 200 هزار بنگاه اقتصادی تاسیس شد که این نشانه ظرفیت بالای ایجاد اشتغال در کسب‌وکارهای کوچک است.

به گزارش اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در دیدار نوروزی کارکنان اتاق اصناف، اظهار کرد: حفظ ثبات کسب‌وکار در بازار، تسهیل شرایط ورود به بازار کار، ورود به بازار کسب‌وکار نوین و مجازی از ضرورت‌های امروز فعالیت بنگاه‌های کوچک اقتصادی است و برنامه‌های میان‌مدت اتاق اصناف در این حوزه امسال به ثمر خواهد نشست.

 
او با تاکید بر اینکه امسال اتاق اصناف ایران در حوزه تولید و اشتغال، طرح‌های نو ارائه خواهد داد، ادامه داد: عملکرد بخش‌های مختلف اتاق اصناف ایران در سال 95 به‌طور نسبی خوب بود؛ اما شرایط اقتصادی کشور ایجاب می‌کند که با توجه به ظرفیت‌هایی که در کارکنان اتاق اصناف وجود دارد، کارهای پژوهشی و علمی بیشتری در حوزه‌های مختلف اتاق صورت گیرد. فاضلی اضافه کرد: با مزیت‌هایی که در کشور وجود دارد، باید وضعیت اقتصادی مردم کشور بهتر شود که در این خصوص لازم است تلاش‌ها بیش از پیش افزایش یابد. رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اتاق اصناف ایران تمام توان خود را برای تحقق هدف گذاری رهبر معظم انقلاب در سال 1396 به‌کار خواهد بست، گفت: اتاق اصناف ایران برنامه راهبردی توانمندسازی اصناف و اعتمادسازی مردم را امسال بر همین مبنا تنظیم کرده و تلاش دارد تا از یک‌سو با بازگرداندن بنگاه‌های کوچک اقتصادی به عرصه تولید با کیفیت و از سوی دیگر جلب اعتماد عمومی به تولیدات ایرانی متناسب با ذائقه مردم را در حوزه بازار و بنگاه‌های کوچک مورد توجه قرار دهد.

او افزود: برنامه‌های ویژه و عملیاتی در سرفصل‌های آموزش، برندسازی و تجمیع واحدهای کوچک تحت یک برند، جذب سرمایه‌های خارجی، زمینه‌سازی برای تولید مشترک بنگاه‌های کوچک داخلی و خارجی، شناسایی و حذف قوانین مخل کسب‌وکار به‌منظور تسهیل فعالیت بنگاه‌های صنفی و ایجاد انگیزه برای واحدهای جدید، بررسی مکانی و تحلیل فضایی واحدهای صنفی، اصلاح قانون نظام صنفی و قوانین موضوع کسب‌وکارهای صنفی متناسب با فضای اقتصادی جهان، شناسایی بازارهای مصرف کالاهای بنگاه‌های اقتصادی کوچک ایران در منطقه و جهان، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی تولیدات ایرانی، پژوهش و مطالعه دقیق نقاط قوت و ضعف بازار ایران و مناطق هدف از جمله برنامه‌های اتاق در سال جاری است. سهم اصناف در تولید ناخالص داخلی 5/ 17 درصد است. اصناف با بیش از سه میلیون واحد صنفی در چهار گروه صنوف تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی در سراسر کشور فعالیت دارند. رئیس اتاق اصناف ایران پیش از این نیز با اشاره به نقش اصناف در اشتغال‌زایی، سهم فرصت‌های شغلی متعلق به اصناف را در کشور 25 درصد ذکر کرد و گفت: چنانچه موانع از برابر بنگاه‌های صنفی کوچک و متوسط برداشته شود، می‌توان این رقم را تا 40 درصد افزایش داد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین