| کد خبر: 112490 |

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر تبریز:

تین‌نیوز| رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: توسعه پایدار در گرو تحقق عدالت اجتماعی و تضمین کیفیت زندگی مردم است.


 اسماعیل چمنی در جلسه علنی شورای شهر تبریز اظهار داشت: برای توسعه شهر باید موضوعاتی چون اجرای سریع و کامل طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز توسط دستگاه های مرتبط و نیز طرح تکریم ارباب رجوع در شهرداری در کنار تدوین طرح جامع گردشگری و استفاده از نظرات مردم و طرح ها و برنامه های صاحب نظران مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر تبریز همچنین در ادامه اظهار داشت: توسعه پایدار شهری در گرو تحقق عدالت اجتماعی و تضمین کیفیت زندگی مردم است و پیشرفت بدون عدالت باعث ایجاد شکاف بین طبقات جامعه می شود.

وی با اشاره به حادثه ناگوار قطار تبریز – مشهد خاطر نشان کرد: مردم ما قطار را نماد سلامت و امنیت در حمل و نقل می دانند و اعتماد عمومی سرمایه بسیار با ارزش است و برای بدست آوردن آن باید تلاش بسیار کرد، اما با این حال متاسفانه در سطح ملی شاهد اشتباهات فاحش و تهدید کننده جان مردم هستیم.

چمنی تصریح کرد: بر همین اساس و برای جلب و حفظ اعتماد مردم باید از توسعه غیر ضروری شبکه راه ها و احداث غیر ضروری تقاطع های غیرهمسطح جلوگیری کرد و به مواردی چون رعایت اصول و ضوابط پارکینگ و دسترسی های ایمن در ساخت و ساز شهری، توسعه ناوگان اتوبوسرانی از نظر خطوط و تعداد ناوگان و فعال سازی حداقل ۱۰۰ دستگاه تا سال ۲۰۱۸ باید توجه جدی داشت.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ابزار کنترل هوشمند ترافیک برای برطرف سازی مشکلات به جای افزایش خیابان ها گفت: تبدیل تاکسی های فرسوده و استفاده از خودروهای استاندارد در ناوگان تاکسیرانی، لزوم تکمیل خط یک و تسریع در احداث خط دو قطار شهری در کنار اهتمام جدی برای احداث تراموای تبریز و خط چهار ریلی آذربایجان - یوسف آباد از دیگر موضوعات قابل توجه در این حوزه است.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر تبریز در پایان بر اجرای محدوده ترافیکی مرکز شهر و احداث پیاده راه ها، فرهنگ سازی جهت اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی شهروندان، بررسی بیشتر و شفاف و روان سازی مراحل اخذ پروانه در حوزه شهرسازی و انتقال مشاغل از محل پر ترافیک به خارج از شهر و محل یابی مناسب برای آنها تاکید کرد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل