| کد خبر: 891 |

عرشیان خبر داد:

تین نیوز | مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: سفرهای درون شهری در قزوین به 700 هزار مورد در روز رسید.
 
مراسم آغاز عملیات ستاد نوروزی ظهر شنبه با حضور مسئولان استانی و مجموعه مدیریت شهری برگزا شد.
 
اسماعیل عرشیان در این مراسم اظهارداشت: در راستای تشکیل ستاد نوروزی شهرداری قزوین، یکی از موضوعاتی که شهرداری قزوین هرساله مورد توجه قرار می دهد، آماده سازی شهر در بخش های فضای سبز، پسماند، زیباسازی و ترافیک برای حضور مسافران نوروزی است.
 
وی اضافه کرد: عملیات اجرایی خط کشی، تابلوگذاری، ایمن سازی و سایر مواردی که در ستاد نوروز در دستورکار سازمان ترافیک قرار گرفته به صورت رسمی آغاز شد.
 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین ادامه داد: امسال سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین در قالب ستاد نوروز ضمن خط کشی طولی 350 کیلومتر از معابر را با سه رویکرد ورودی های سطح شهر، معابر اطراف هسته مرکزی شهر و با اولویت مکان های گردشگری و نواحی منفصل شهری مانند ناحیه شهری اندیشه، چوبین در، اسماعیل آباد و جاده فارسیان در دستورکار قرار داد.
 
عرشیان عنوان کرد: مجموعه این عملیات با حضور11 پیمانکار با اعتبار 270 میلیون تومان و با بکارگیری 73 نیرو انجام می شود.
 
وی تصریح کرد: بدون توجه به مسافران نوروزی روزانه700 هزار سفر در سطح معابر شهر قزوین صورت می گیرد بنابراین لازم است معابر سطح شهر قزوین برای این حجم سفر روزانه آماده و ایمن سازی شود.
 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین بیان کرد: در روزهای پایانی سال که فرارسیدن ایام نوروز را در پیش رو داریم، آماده سازی و ایمن سازی معابر سطح شهر قزوین از اهمیت دوچندان برخوردار می شود.
 
عرشیان افزود: همچنین باتوجه به این که برخی از مسافران نوروزی با ورودی های شهر و تقاطع های آن ناآشنا هستند، بحث ایمن سازی در ایام نوروز حائزاهمیت تر است.
 
وی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز باید صورت گیرد، تعمیر و نگهداری چراغ های راهنمایی است که باتوجه به وجود 56 تقاطع در سطح شهر قزوین، دو اکیپ در روزهای پایانی سال انجام این امر را برعهده دارند.
 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین ادامه داد: کشیک های لازم برای تعمیر و نگهداری تجهیزات ترافیکی سطح شهر قزوین در ایام تعطیلات نوروز نیز پیش بینی شده است تا در صورت بروز مشکل در اسرع وقت تعمیرات لازم انجام شود.
 
عرشیان با اشاره به راه اندازی مجدد پله برقی پل عابرپیاده مقابل ترمینال گفت:  پله برقی پل هوایی مقابل ترمینال آزادگان آماده شده و در اختیار مسافرانی که ترددهای برون شهری دارند، قرار گرفته است.
 
وی بیان کرد: همزمان با بهره برداری از پله برقی پل هوایی مقابل ترمینال، شست و شو و نظافت کامل آن نیز انجام شد.
 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به اهمیت نظافت پل های هوایی عنوان کرد: نظافت پل های عابرپیاده موجب می شود شهروندان رغبت و اشتیاق بیشتری برای استفاده از آن را داشته باشند.
 
عرشیان با اشاره به اجرای طرح عابریار در روزهای پایانی سال تصریح کرد: باتوجه به افزایش حجم ترافیک در روزهای پایانی سال ضمن تأکید بر ضرورت رعایت قوانین از سوی عابران پیاده و رانندگان به منظور بهبود عبور و مرور در سطح شهر قزوین، طرح عابریار نیز در تقاطع های شهر اجرا می شود.
 
وی افزود: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با اجرای طرح عابریار در تقاطع های شهر قزوین سعی دارد با فرهنگ سازی مناسب استفاده از خطوط عابرپیاده برای تردد را در بین مردم جامعه نهادینه کند.
 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین بیان کرد: برای اجرای این طرح افرادی به عنوان عابریار تحت آموزش های لازم قرار گرفتند که وظیفه ارشاد و فرهنگ سازی در راستای ترویج فرهنگ عابرپیاده و استفاده از خطوط عابرپیاده برای تردد عابران را برعهده دارند.
 
عرشیان بیان کرد: با توجه به این که در آستانه سال نو با افزایش تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده در معابر سطح شهر قزوین روبرو هستیم، اجرای طرح عابریار در افزایش ایمنی تردد عابران پیاده تأثیر زیادی دارد.
 
وی گفت: در این راستا در تقاطع های ولیعصر، چهاراه عدل، هلال احمر-طالقانی، نادری-امام خمینی(ره)، چهاراه بازار، چهاراه فلسطین، دهخدا و چهاراه خیام طرح عابریار اجرا می شود.
 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین اظهار کرد: این تقاطع ها پرترددترین تقاطع های سطح شهر قزوین به شمار می روند که اجرای طرح عابریار در آن ها افزایش ایمنی تردد عابران پیاده را به دنبال دارد.
 
عرشیان در ادامه با اشاره به اهمیت شست و شوی تجهیزات ترافیکی و تابلوها در آستانه فرارسیدن سال نو بیان کرد: تجهيزات ترافيكي نصب شده در معابر اصلي شهر كه زير بار ترافيكي برون شهري قرار دارند در اثر نزولات آسمانی در فصول بارش و آلوده شدن به گل و لای، فاقد كارايي لازم هستند.
 
وی افزود: بنابراین نیاز است که  پس از اتمام  فصل بارش و قبل از فرا رسيدن سال تمام این محورها که شامل محورهاي نسيم شمال، ميرزاكوچک خان، جمهوري اسلامي، ابوترابي، آيت ا... خامنه اي و شهيد بهشتي ، باهنر و ... است، شست و شو شود.
 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با بیان این که 30درصد از تصادفات در محدوده شهری و در ورودی و خروجی های شهر رخ می دهد، عنوان کرد: شهر قزوین در مسیر کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب قرار دارد، بنابراین نیاز است نسبت به ایمن سازی ورودی های شهر قزوین توجه ویژه ای شود تا آمار تصادفات در ورودی و خروجی های شهر به حداقل ممکن کاهش یابد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل