| کد خبر: 87331 |

تین نیوز | شهر تهران برای سرویس مناسب به شهروندان تهرانی حداقل به ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد. این در حالیست تنها ۳ هزار دستگاه اتوبوس غیرفرسوده در سیستم حمل و نقل فعال است. معاون شهردار تهران با تاکید بر کاهش آلودگی هوا، الویت خرید را اتوبوس‌های برقی و هیبریدی اعلام کرد.

 

هم اکنون شهر تهران با داشتن ۶۵۰۰ دستگاه اتوبوس به شهروندان تهران در حالی خدمات می‌دهد که توسعه حمل و نقل عمومی سیاست جدی مدیریت کنونی شهر تهران است. بر اساس اعلام نظر سید جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل شهرداری تهران، تنها ۳ هزار دستگاه از این تعداد غیرفرسوده هستند که از این تعداد یک هزار دستگاه اتوبوس دو کابین هستند و در چند سال آینده دو هزار تعداد دیگر آن فرسوده خواهند شد.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی معاون شهردار تهران، می‌توان اینگونه گفت که تهران در چند سال آینده با معضل جدی کمبود اتوبوس مواجه خواهد شد. متاسفانه بیش از ۶ سال است که اتوبوسی از سوی دولت به سیستم حمل و نقل عمومی شهر تهران تحویل نشده است و در این مدت شهرداری تهران به تنهایی به خرید اتوبوس اقدام کرده است.

این در حالیست که سیاست توسعه حمل و نقل عمومی الویت مدیریت جهادی بوده است و بیشترین بودجه شهر نیز به این مساله اختصاص می‌یابد از این رو انتظار می‌رفت که امروز وضعیت اتوبوس‌های شهر تهران بهتر از حال باشد.

تشکری هاشمی درباره چرایی کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران گفت: در حال حاضر الویت جدی شهرداری تهران کاهش آلودگی هوا و استفاده از سوخت پاک بر اساس تکنولوژی‌های روز است از این رو در آزمایشگاهی کار کار‌شناسی برای استفاده از سوخت پاک در دستور کار گرفته است.

وی با بیان اینکه الویت اصلی ما خرید اتوبوس‌های برقی، هیبریدی و الکترونیکی است، تاکید کرد: برای تامین کمبود اتوبوس‌های شهر تهران برنامه ریزی صورت گرفته تا از سوخت‌های پاک، تجدید پذیر، اقتصادی همچون برق و ال ان جی و حتی دیزل استفاده شود. هنوز مشخص نشده که سبد خرید اتوبوس‌های مورد نیاز شهر تهران از کدام نوع سوخت باشد اما با همکارانمان در شرکت واحد اتوبوسرانی در کنار سازندگان کار مطالعاتی آغاز شده است.

معان شهردار تهران با اشاره به اینکه در این مسیر از تعامل خوبی با سازمان محیط زیست و شرکت بهینه سازی سوخت برقرار شده است، گفت: اساس آلودگی هوا است تا مشخص شود چه تکنولوزی می‌تواند آلودگی هوا را کنترل کند

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل