| کد خبر: 813 |

تین نیوز | مدیر كل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان گفت: در استان گلستان 19 هزار راننده در بخش حمل و نقل در قسمت های مختلف فعالیت می كنند.
 
مهدی میقانی ابراز داشت: از میان این رانندگان، 14 هزار راننده در بخش بار و  پنج هزار راننده در بخش مسافر فعالیت می كنند كه همه این رانندگان از كارت سلامت  جسمی و روانی برخوردارند و تمامی آنها در مراكز دارای مجوز و مورد تایید وزارت كار فعالیت می كنند.
 
وی سن ناوگان حمل و نقل را در استان پایین دانست و افزود: سن ناوگان حمل و نقل در استان 14 و نیم  سال است و این موضوع در كشور 15 سال بوده و همچنین سن مینی بوس ها نیز 25 سال است.
 
میقانی با عنوان اینكه باید دربین رانندگان انگیزه ای برای نوسازی ایجاد كرد، اذعان داشت: در حال حاضر به رانندگان برای نوسازی مینی بوس 20 میلیون تومان بیشتر وام نمیدهند و این در حالی است كه اگر بخواهند برای كمترین مدل ماشین  هزینه كنند باید 100 میلیون تومان پرداخت كنند.
 
وی  با بیان اینكه در حال حاضر پنج مركز تشخیص سلامت جسمی و روانی  رانندگان در استان وجود دارد ، بیان داشت:  هم اكنون دو مركز در شهرستان گرگان، دو مركز در گنبد و یك مركز در آزادشهر فعالیت می كنند و به علت اینكه رانندگان دیگر شهرستان ها بتوانند از این مزیت برخوردار شوند در نظر داریم تا دیگر شهرستان ها هم این مراكز را به زودی راه اندازی كنیم.
 
میقانی با بیان اینكه اداره كل حمل و نقل و پایانه متولی حمل و نقل جاده ای و بین شهری در استان ها است، اظهار داشت: این اداره در معاونت حمل و نقل كالا بر حمل  داخلی كالا توسط بارنامه های نظارت دارد و همچنین  متولی  حمل و نقل عمومی  در شهر ها و استان هستند.
 
وی با اشاره به اینكه در سال چهار و هفت دهم میلیون تن بار در استان جابه جا می شود، تصریح داشت: از جمله بارهایی كه در استان جابه جا می شود بارهای كشاورزی ، فراورده های نفتی، سیمان  و میل گرد است  كه امیدواریم با ره اندازی پتروشیمی و شبكه ریلی استان  بتوانیم شاهد تحول در این زمینه باشیم.
 
این مسئول ادامه داد: در بخش بار در استان بیش از 14 هزار نفر درگیر هستند  و همچنین روزانه حدود 250 تردد در مرز اینچه برون انجام می شود  و این امر باعث شده است در این مرز اشتغال زایی بسیار خوبی به وجود آید.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل