| کد خبر: 28947 |

تین نیوز |  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: مطالعات طرح جامع ترافیک و حمل و نقل شهر رشت به‌هنگام‌سازی و ایجاد قطار شهری در آن لحاظ می‌شود.

 شاهرخ طلیسگر عصر امروز در جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی این شهر با تاکید بر اینکه شهرهای بالای 250 هزار نفر باید طرح جامع ترافیک داشته باشند، اظهار کرد: مطالعات طرح جامع ترافیک و حمل و نقل شهر رشت بهنگام سازی و ایجاد قطار شهری در آن لحاظ می‌شود.
 
وی با بیان اینکه با توجه به توسعه شهر، پدیده مسکن مهر، تغییر آمار جمعیتی شهر و تغییر رفتار ترافیکی، طرح جامع حمل و نقل و ترافیک رشت مورد بازبینی قرار می‌گیرد، افزود: طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر رشت توسط مشاور در دو مرحله بازنگری می‌شود.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت با تاکید بر اینکه مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک و طرح تفصیلی همپوشانی دارند، گفت: با بازنگری و آمار گیری ثابت می‌توان که در سال 1410 میزان ترافیک و رفتارهای ترافیکی در رشت به نقطه‌ای می‌رسد که رشت نیازمند قطار شهری می‌شود.
 
طلیسگر با توجه به هزینه بالای ایجاد قطار شهری افزود: مشاور باید طرح جامع حمل و نقل و ترافیک را با ظرافت و دقت تهیه کند تا از این مطالعات بر علیه ما استفاده نشود تا قطار شهری در این طرح حذف شود.
 
وی با تاکید بر اینکه مطالعات بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر رشت نباید بیشتر از شش ماه انجام شود، خاطرنشان کرد: برای تنظیم قرار داد با شرکت مشاور بررسی‌های مالی و حقوقی انجام می‌شود.
 
در این جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت، لزوم توجه به فرهنگ عمومی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: توجه به فرهنگ در رفع معضل ترافیک بسیار حائز اهمیت است.
 
مظفر نیکومنش نودهی با اشاره به هماهنگ‌سازی طرح جامع ترافیک و حمل و نقل شهر رشت با طرح تفصیلی، افزود: نظارت دقیق بر عملکرد شرکت مشاور طرح جامع حمل و نقل سبب می‌شود کار سرعت بیشتری پیدا کند.
 
وی با بیان اینکه تعیین سقف زمانی برای ارائه کار شرکت مشاور برای بازنگری طرح حمل و نقل و ترافیک شهر رشت ضروری است، گفت: در تهیه این طرح به بررسی عواملی که شهر با آن درگیر است مورد توجه باشد.
 
نیکومنش ، افزایش تعداد مسافر و افزایش درصد ترافیکی در شهر را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: بر روی مسائل ریز ترافیکی شهر برای تهیه طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر دقت شود.
 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل