| کد خبر: 127558 |

تین‌نیوز| وبلاگ حمید نجف-باز هم فصل دیگری از انتخابات در کشور ما آغاز شده و شور و اشتیاق فراوانی در بین جریانات سیاسی و مردم بوجود آمده است. 

 رقابت در دو انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر به تدریج چهره  شهر ها و روستاهای ما را دگرگون  خواهد ساخت و به نوعی اکثر مردم را درگیر خواهد کرد .

در این بین البته گاهی موارد غیر اخلاقی ، رقابت سالم را دست خوش تغییر می سازد و  بازار ، انگ ،  تهمت و حتی تمسخر،  ورد زبان بعضی از فعالان سیاسی کشور می شود .

با اینکه مردم ما بارها ثابت کرده اند که غیر قابل پیش بینی هستند اما مثل اینکه این موضوع مهم برای ذهن بعضی از ظاهرا نخبگان  سیاسی ما کمی ثقیل است .  

کدام ویژگی اخلاقی در وجود بعضی از شخصیتهای سیاسی ما  باعث  علاقه مردم نسبت به آنان شده است ؟

تخریب کردن دیگران ؟

یا تهمت ، افترا و تمسخر رقبا  ؟

مگر نه اینکه این مقبولیت ناشی از حرکت  بر مدار اخلاق ،  انصاف و مروت آنان  در برخورد با رقیبان  و حتی مخالفان بوده است ،  شخصیتهایی که با محور قراردادن اصول صحیح رفتاری ، پایه گذار تفکر ات فکری خاصی در جامعه شدند.

 در کدام یک از سخنرانی ها و نوشته ها ی این افراد برجسته  شاهد استهزا و تهمت به دیگران بوده ایم؟

امروز قصد زیاده گویی ندارم ، تنها یک توصیه دوستانه  به فعالان سیاسی هر دو جریان اصلی کشور دارم ، اجازه ندهیم که این رقابت سالم به سلاح  مخرب انگ ، تهمت ،  تحقیر و تمسخر  مجهز شود .

اجازه ندهیم که این انتخابات آلوده به آفت دروغ ، حسد و دشمنی گردد .

اجازه ندهیم که  حرمت ها شکسته شود و اخلاق قربانی منافع زودگذر  دنیوی  ما شود ، یادمان باشد که به جز باری تعالی، چشمان میلیونها هموطن ایرانی هم ناظر بر اعمال و کردار ماست .

 یادمان باشد که در عصر ارتباطات دیگر  قادر به  بازی با شعور مخاطب ایرانی نیستیم ، ما همگی زیر ذره بین ملتیم .

 بار دیگر عاجزانه از همه بزرگواران درخواست می کنم که در این رقابتها از مدار انصاف و مروت خارج نشوند و بیش از این بر طبل بی اعتباری خود نزد ملت نکوبند.

بیائیم با صداقت و درستی و محور قرار دادن اصول صحیح اخلاقی به جای تمسخر ،  استهزا  و تحقیر دیگران ، از طریق اطلاع رسانی عملکردها  و دفاع از برنامه های پیشنهادی جریان  خود نسبت به جذب آرای مردم تلاش کنیم .

بیائیم به جای تخریب یکدیگر به اثبات حقانیت خود بپردازیم ، امیدوارم ، با کمک هم بتوانیم انتخاباتی پرشور، سالم و همراه با آرامش و نشاط  را برای مردم عزیز کشورمان رقم بزنیم .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل