| کد خبر: 127558 |

تین‌نیوز| وبلاگ حمید نجف-باز هم فصل دیگری از انتخابات در کشور ما آغاز شده و شور و اشتیاق فراوانی در بین جریانات سیاسی و مردم بوجود آمده است. 

 رقابت در دو انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر به تدریج چهره  شهر ها و روستاهای ما را دگرگون  خواهد ساخت و به نوعی اکثر مردم را درگیر خواهد کرد .

در این بین البته گاهی موارد غیر اخلاقی ، رقابت سالم را دست خوش تغییر می سازد و  بازار ، انگ ،  تهمت و حتی تمسخر،  ورد زبان بعضی از فعالان سیاسی کشور می شود .

با اینکه مردم ما بارها ثابت کرده اند که غیر قابل پیش بینی هستند اما مثل اینکه این موضوع مهم برای ذهن بعضی از ظاهرا نخبگان  سیاسی ما کمی ثقیل است .  

کدام ویژگی اخلاقی در وجود بعضی از شخصیتهای سیاسی ما  باعث  علاقه مردم نسبت به آنان شده است ؟

تخریب کردن دیگران ؟

یا تهمت ، افترا و تمسخر رقبا  ؟

مگر نه اینکه این مقبولیت ناشی از حرکت  بر مدار اخلاق ،  انصاف و مروت آنان  در برخورد با رقیبان  و حتی مخالفان بوده است ،  شخصیتهایی که با محور قراردادن اصول صحیح رفتاری ، پایه گذار تفکر ات فکری خاصی در جامعه شدند.

 در کدام یک از سخنرانی ها و نوشته ها ی این افراد برجسته  شاهد استهزا و تهمت به دیگران بوده ایم؟

امروز قصد زیاده گویی ندارم ، تنها یک توصیه دوستانه  به فعالان سیاسی هر دو جریان اصلی کشور دارم ، اجازه ندهیم که این رقابت سالم به سلاح  مخرب انگ ، تهمت ،  تحقیر و تمسخر  مجهز شود .

اجازه ندهیم که این انتخابات آلوده به آفت دروغ ، حسد و دشمنی گردد .

اجازه ندهیم که  حرمت ها شکسته شود و اخلاق قربانی منافع زودگذر  دنیوی  ما شود ، یادمان باشد که به جز باری تعالی، چشمان میلیونها هموطن ایرانی هم ناظر بر اعمال و کردار ماست .

 یادمان باشد که در عصر ارتباطات دیگر  قادر به  بازی با شعور مخاطب ایرانی نیستیم ، ما همگی زیر ذره بین ملتیم .

 بار دیگر عاجزانه از همه بزرگواران درخواست می کنم که در این رقابتها از مدار انصاف و مروت خارج نشوند و بیش از این بر طبل بی اعتباری خود نزد ملت نکوبند.

بیائیم با صداقت و درستی و محور قرار دادن اصول صحیح اخلاقی به جای تمسخر ،  استهزا  و تحقیر دیگران ، از طریق اطلاع رسانی عملکردها  و دفاع از برنامه های پیشنهادی جریان  خود نسبت به جذب آرای مردم تلاش کنیم .

بیائیم به جای تخریب یکدیگر به اثبات حقانیت خود بپردازیم ، امیدوارم ، با کمک هم بتوانیم انتخاباتی پرشور، سالم و همراه با آرامش و نشاط  را برای مردم عزیز کشورمان رقم بزنیم .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین