| کد خبر: 126496 |

تین‌نیوز| نمایندگان مجلس در اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران اعاده شده از سوی شورای نگهبان، با افزایش سه ماهه زمان دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا موافقت و مقرر کردند: دوره کنونی شوراهای اسلامی شهر و روستا در 13 مرداد 1396 خاتمه یابد و دوره پنجم این شوراها از 14 مرداد سال‌جاری آغاز شود.

به گزارش «ایرنا» نمایندگان مجلس ماده 3 قانون موضوع ماده 1 این قانون را به شرح زیر اصلاح کردند: دوره فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا چهارسال است که از 14 مردادماه شروع و در 13 مردادماه چهارسال بعد خاتمه می‌یابد. براساس قانون موجود، دوره فعالیت شوراهای شهر و روستا از تاریخ تشکیل چهار سال است ‌که از نهم اردیبهشت ماه، سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (‌ره) مبنی‌بر تشکیل ‌شوراها شروع و در هشتم اردیبهشت‌ماه چهار سال بعد خاتمه می‌یابد.

نمایندگان همچنین تبصره 3 ماده 16 این قانون که درباره رسیدگی به شکایات و روند رسیدگی به آن است را برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بازگرداندند.

نمایندگان همچنین تبصره 8 ماده 71 مکرر موضوع ماده 19 را اینگونه اصلاح کردند: در صورت تخلف هریک از اعضای هیات تحقیق و تفحص با تایید جلسه مشترک اعضای هیات و هیات‌رئیسه شورا فرد متخلف به هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای استان معرفی می‌شود. در خبری دیگر از جلسه دیروز مجلس، هیات‌رئیسه پارلمان، لایحه عضویت ایران در مجمع مالیاتی کشورهای اسلامی را اعلام وصول کرد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل