| کد خبر: 799 |

تین نیوز | مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ و نقل‌ گفت: تعدد پروژه‌ها و کمبود منابع، اولویت‌بندی پروژه‌های مهم را در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ضروری می‌کند که پس از تهیه برنامه‌ها در این حوزه و تایید وزیر راه، استراتژی‌های توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در کشور براساس آن‌ها تهیه و در دستور کار قرار می‌گیرد.
 
علی نورزاد اظهار کرد: تشکیل کارگروهی با قید فوریت و متشکل از معاونان شرکت جهت تدوین برنامه‌ها و استراتژی‌ها دراین زمینه در دستور کار قرار دارد.
 
وی گفت: به دنبال ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و پس از آن دستور رییس‌جمهور و ابلاغیه معاون اول رییس‌جمهور در رابطه با لزوم تدوین برنامه، اقدامات و پیشنهادهای اجرایی جهت اجرایی کردن این سیاست‌ها در مقاطع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و با توجه به ارتباط مستقیم سیاست‌های ابلاغ شده به وزارت راه و شهرسازی در رابطه با گسترش زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه خدمات تجارت خارجی و ترانزیت به شرکت ساخت و توسعه، کارگروهی ویژه برای این امر تشکیل شده است.
 
نورزاد از تشکیل کارگروهی جهت تدوین برنامه‌ها، اقدامات و پیشنهادات جهت اجرایی کردن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه زیربناهای حمل و نقل خبر داد و گفت: به دنبال ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و با توجه به ارتباط مستقیم سیاست‌های ابلاغ شده به وزارت راه و شهرسازی در رابطه با گسترش زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه خدمات تجارت خارجی و ترانزیت به شرکت ساخت و توسعه، کارگروهی ویژه برای این امر تشکیل شده است.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ و نقل‌ افزود: تحقق و اجرایی شدن بسیاری از بندهای ابلاغیه مقام معظم رهبری درباره سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، بسته به توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در سراسر کشور است که همین امر وظیفه شرکت ساخت را در این زمینه سنگین می‌کند.
 
وی با اشاره به اهمیت ابلاغیه مقام معظم رهبری در روشن کردن چشم‌اندازها و خط مشی‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی یادآور شد: در بندهایی از این ابلاغیه به مواردی چون ایجاد بستر رقابت بین مناطق و استان‌ها، حمایت همه جانبه هدفمند از صادرات کالاها و خدمات، گسترش خدمات تجارت خارجی و ترانزیت و زیرساخت‌های مورد نیاز، برنامه ریزی تولید ملی متناسب با نیازهای صادراتی، شکل دهی بازارهای جدید و تنوع بخشی پیوندهای اقتصادی با کشورها به ویژه با کشورهای منطقه، توسعه پیوندهای راهبردی و گسترش همکاری و مشارکت با کشورهای منطقه و جهان به ویژه همسایگان اشاره شده که تحقق تمامی این موارد نیازمند توسعه انواع راه‌ها و اتصال سراسر نقاط کشور به کریدورهای اصلی و بین‌المللی است.
 
نورزاد با اشاره به زیربناهای حمل و نقل به عنوان بستر توسعه اقتصادی گفت:در شرایطی که تحریم‌های بین‌المللی، اقتصاد کشور را هدف قرار داده‌اند، فراهم کردن بسترهای لازم جهت توسعه اقتصادی کشور امری ضروری جهت مقابله و بی اثر کردن این تحریم‌ها به حساب می‌آید.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان اظهار امیدواری کرد مجموعه وزارت راه و شهرسازی بتواند در تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی پیشدار و موفق باشد تا زمینه لازم جهت رشد اقتصادی و آبادانی کشور فراهم شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین