| کد خبر: 619 |

تین نیوز | معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه برنامه ای برای افزایش نرخ بلیت قطارهای حومه ای برای سال آینده نداریم، گفت: در طول 10 سال اخیر در مجموع 10 هزار و 870 میلیارد ریال از سهام شرکت راه‌آهن در قالب روش مزایده، رددیون و فرابورس به بخش خصوصی واگذار شده است.
 
محسن پورسیدآقایی  در خصوص افزایش قیمت قطارهای حومه ای در سال آینده، اظهار داشت: افزایش قیمت ها بستگی به برنامه های دولت دربخش هدفمندی یارانه ها و تورم دارد بنابراین فعلا برنامه خاصی برای گرانی قیمت بلیت قطارهای حومه ای در سال آینده نداریم.
 
وی با بیان اینکه افزایش کیفیت خدمات دهی و قطارها در دستور کار شرکت راه آهن قرار دارد، افزود: در هر صورت شرکت‌های خصوصی هم برای ادامه حیات باید از نظر اقتصادی سود مناسب داشته باشند
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آمار لکوموتیوهای در سیر شرکت راه آهن، گفت: در حال حاضر 447 لکوموتیو در راه آهن وجود دارد که از این تعداد 395 دستگاه در مالکیت شرکت راه آهن است.
 
وی با بیان اینکه 52 لکوموتیو در سیر هم متعلق به بخش خصوصی است، اظهار داشت: از مجموع 22 هزار و 345 واگن باری موجود، 21 هزار و 148 دستگاه متعلق به بخش خصوصی و یک هزار و 197 واگن در اختیار راه آهن است.
 
مدیرعامل شرکت راه‌آهن با تاکید بر اینکه تمام 2 هزار و 154 دستگاه واگن مسافری به بخش خصوصی واگذار شده است، افزود: در طول 10 سال اخیر در مجموع 10 هزار و 870 میلیارد ریال از سهام شرکت راه‌آهن در قالب روش مزایده، رددیون و فرابورس به بخش خصوصی واگذار شده است.
 
پورسیدآقایی با بیان اینکه روند خصوصی سازی بخش ریلی در سال‌های اخیر مناسب بوده است، گفت: شرکت راه آهن یکی از موفق‌ترین بخش‌های دولتی در زمینه خصوصی سازی بوده‌است و در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص رقم تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، اظهار داشت: از محل اعتبارات این صندوق، 8500 دستگاه انواع واگن باریو 108 دستگاه واگن مسافری معرفی شده است که ارزش این سرمایه گذاری 848 میلیون یورو است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل