| کد خبر: 724 |

تین نیوز | یکی از مدیران شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت از " بازنگری در استاندارد مصرف سوخت خودروهای سبک بنزینی" خبر داد و گفت: با بازنگری در این استانداردها، در طی سه سال حدود یک میلیارد لیتر در مصرف بنزین کشور صرفه‌جویی خواهد شد.
 
مریم مهدی نژاد - سرپرست امور استاندارد تدوین معیار و ممیزی مصرف سوخت حمل و نقل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت- با اعلام این که استاندارد مصرف سوخت خودروهای سبک بنزینی در حال بازنگری است گفت: پیش بینی می‌شود بازنگری این استاندارد با عنوان " استاندارد خودروهای بنزینی و تعیین معیار مصرف سوخت" و " دستور العمل برچسب انرژی" اوایل سال آینده نهایی و تصویب شود.
 
وی با اشاره به این که هم اکنون جلسات کارشناسی بازنگری این استاندارد در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با حضور نماینده سازمان ملی استاندارد در حال برگزاری است گفت: کمیته کارشناسی تدوین معیار استاندارد مصرف سوخت متشکل از نمایندگان دو وزارت‌خانه‌ نیرو و صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد، نهاد ریاست جمهوری و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت اوایل سال آینده تشکیل می‌شود و استاندارد معیار مصرف سوخت خودروهای سبک بنزینی مطرح می‌شود و به مرحله تصویب خواهد رسید.
 
مهدی نژاد در مورد روند تدوین استاندارد مصرف سوخت خودروهای سبک بنزینی گفت: با توجه به رشد سریع فناوری‌های به ‌کارگرفته شده در خودروهای بنزینی و به ویژه تأثیر این فناوری‌ها بر سیستم سوخت‌رسانی و مصرف سوخت خودروها، لازم است بازنگری استانداردهای تدوین‌شده در بازه‌های مورد نیاز انجام شده و اصلاحات لازم روی استانداردهای موجود صورت پذیرد؛ به همین منظور این مهم برای استاندارد INSO 4241-2 در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در حال انجام است.
 
وی ادامه داد: برای تحقق این امر در ابتدا استانداردهای موجود براساس مبانی علمی مورد نقد قرار گرفته و نقاط قوت و ضعف این استاندارد شناسایی می‌شود و در ادامه روش‌های علمی نوین در تدوین معیار و برچسب خوردوهای سبک بنزینی مورد مطالعه قرار می‌گیرد و پارامترهای مناسب برای طبقه‌بندی خودروها شناسایی می‌شود.
 
وی افزود: پس از این مرحله معیار مصرف سوخت جدید برای گروه‌های مختلف خودروهای سبک بنزینی پیشنهاد می‌شود و میانگین مصرف سوخت کارخانه‌ای نیز مدنظر قرار خواهد گرفت. سپس مرحله فرایندهای طراحی برچسب، مکانیزم‌های اجرایی برچسب‌زنی و روش‌های روزآمدسازی برچسب بررسی و درنهایت ملاحظات فنی، اقتصادی و استانداردی، برای اجرایی شدن معیار تدوین‌شده انجام خواهد شد.
 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل