| کد خبر: 112549 |

تین‌نیوز| مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی از توزیع 871 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در سطح استان در هشت ماهه اول سال جاری خبر داد.
 

عبدالله گیتی منش منطقه مرکزی، میزان توزیع بنزین موتور در این مدت را 338 میلیون و 874 هزار لیتر عنوان کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5 درصد رشد نشان می‌دهد.
وی علت افزایش مصرف این فرآورده را افزایش مسافرت‌های نوروزی در مقایسه با سال قبل و افزایش تولید خودرورهای جدید و ساخت جایگاه‌های جدید عنوان کرد.

وی به توزیع نفت سفید نیز اشاره کرد و افزود: در هشت ماهه اول سال جاری جمعا 6 میلیون لیتر از این فرآورده در سطح استان توزیع شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 24 درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی علت این کاهش را گازکشی برخی روستاها دانست و در خصوص نفت گاز توزیع شده در سطح استان گفت: در این مدت حدود 493 میلیون و 577 هزار لیتر از این فرآورده در استان توزیع شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی به نفت گاز نیروگاهی نیز اشاره کرد و افزود: در سال جاری مجموعا 28 میلیون و 556 هزار لیتر از این فرآورده توزیع شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 71 درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی علت این کاهش را تبدیل سوخت نیروگاه‌ها به گاز عنوان کرد.
گیتی‌منش میزان مصرف نفت کوره در این مدت را 31 میلیون و 684 هزار لیتر ذکر کرد و افزود: در این بخش نیز با کاهش 59 درصدی مواجه بوده ایم که ناشی از تبدیل سوخت مصرف کنندگان این بخش به گاز طبیعی است.

وی در پایان میزان مصرف نفت کوره نیروگاهی در سال جاری را صفر عنوان کرد و گفت: در مقایسه با سال قبل در این بخش با کاهش صددرصدی مواجه بوده ایم که دلیل آن تبدیل سوخت نیروگاه‌ها به گاز طبیعی است که در فرایندهای زیست محیطی تاثیری مثبت دارد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین