| کد خبر: 77781 |

تین نیوز | چهار شرکت پارس خودرو، سایپا دیزل، سایپا آذین و لیزینگ رایان سایپا با ارسال نامه ای به سازمان بورس به طور همزمان درباره افزایش سرمایه خود شفاف سازی کردند.

بعد از شفاف سازی شرکت سایپا در خصوص برنامه‌های اعلام شده چهار زیر مجموعه سایپا یعنی شرکت های پارس خودرو، سایپا دیزل، سایپا آذین و لیزینگ رایان سایپا در خصوص افزایش سرمایه خود شفاف سازی کردند.

به این ترتیب مدیر عامل شرکت رایان سایپا با انتشار اطلاعیه ای به سازمان بورس اعلام کرد که برنامه افزایش سرمایه این شرکت از مبلغ 2400 میلیارد ریال به 5000 میلیارد ریال از محل مطالبات، آورده نقدی و سود انباشته در دستور کار قرار دارد که همزمان با مجمع عادی سالیانه به صاحبان سهام اعلام می شود.

مدیر عامل شرکت سایپا دیزل نیز اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد سرمایه خود را از مبلغ 2100 میلیارد ریال به مبلغ 9630 میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش دهد و شرکت در این راستا موافقت سهامدار عمده خود را نیز جلب کرده است.

همچنین مدیر عامل شرکت پارس خودرو اعلام کرده که در راستای رعایت دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات و به منظور حفظ حقوق سهامداران شرکت و جلوگیری از انتشار اطلاعات غیر مستند به استحضار می رساند این شرکت با توافق سهامدار عمده در نظر دارد از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران، افزایش سرمایه به مبلغ 7500 میلیارد ریال را به انجام رساند.

شرکت سایپا آذین نیز اعلام کرده است که با توجه به رکود حاکم بر بازار خودرو به طور خاص، میزان فروش در دوره نه ماهه منتهی به 30 آذر ماه از ارقام پیش بینی اولیه اختلاف داشته است، لیکن با توجه به جهش تولید در سه ماهه پایانی امسال، میزان افت تولید در کل بودجه اصلاحی حدود هفت درصد کمتر از تعداد مندرج در بودجه قبلی بوده است و با در نظر گرفتن رفتار ثابت هزینه های تبدیل که خود نزدیک به 40 درصد تمام شده را تشکیل می دهد، منتج به افزایش در زیان سال شده است.

لذا با توجه به برنامه های اعلامی از سوی شرکت سایپا و برنامه تولید عملی در دی ماه به نظر می رسد بخش عمده ای از بودجه ارائه شده محقق خواهد شد و اطلاعات فعلی نیاز به بازنگری نداشته باشد.

به گفته مدیر عامل این شرکت خودرویی، افزایش سرمایه شرکت سایپا آذین از دو محل تجدید ارزیابی دارایی های غیر منقول شامل زمین و ساختمان و همچنین آورده نقدی و مطالبات سهامداران طبق تکلیف مجمع عمومی عادی در دستور کار هیات مدیره قرار داشته است ولی با توجه به اینکه بخشی از زمین شرکت دارای سند مالکیت مشاع با شرکت همجوار است، اقدامات لازم جهت تفکیک در حال انجام است و ادامه مراحل موکول به نهایی شدن آن خواهد بود.

به گزارش ایسنا، با اعلام افزایش سرمایه شرکت‌های زیر مجموعه سایپا، در معاملات امروز بورس تهران اکثر شرکت‌های خودرویی با اقبال گسترده سهامداران مواجه شدند و ضمن افزایش قیمت، صف های میلیونی خرید را تجربه کردند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
با گذشت نزدیک به دو ماه از تجمع‌های صنفی کامیون‌داران، به نظر شما عملکرد کدام ارگان در پیگیری مطالبات و حل و فصل مشکلات رانندگان بهتر بوده است؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین