| کد خبر: 462 |

تین نیوز | مدیر فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان گفت: توسعه و عمران فرودگاه آبادان موجب ورود سود غیرمستقیم به شریان های اقتصادی این شهرستان می شود.
 محمدرضا رضایی در نشست مشترک با مسوولان فرودگاه آبادان و بخش گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند به موقعیت فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان در سایت توریستی بزرگترین منطقه آزاد ایران اشاره کرد و افزود: وصول چشم انداز بسیار مثبت برای منطقه فقط با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند و همفکری تمام بخش های حمل و نقل هوایی محقق می شود.
وی با اشاره به ظرفیت های فرودگاه آبادان و انتظارات مردم منطقه از فرودگاهی با این پیشینه مثبت گفت: عمران و توسعه فرودگاه نقش بسزایی در رونق شهر و منطقه خواهد داشت و سود غیر مستقیمی را در شریان های اقتصادی منطقه وارد می کند.
مدیر فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان در خصوص روند افزایش پروازها در سال جاری افزود: همکاری و تعامل شرکت های هواپیمایی، افزایش 54 درصدی پروازها را بدنبال داشت اما غیرفعال بودن فاز دوم ترمینال در پروازهای همزمان شرکت های هواپیمایی، مسافران و کارکنان فرودگاه را با مشکل مواجه می کند.
وی اظهار داشت: مذاکراتی برای رفع این مشکل با سازمان صورت گرفته و تحقق و عملیاتی شدن فاز دوم، فضای فعالیت، افزایش پرواز و در نتیجه افزایش مسافر و گردشگر را بدنبال خواهد داشت.
رضایی افزود: فرودگاه به عنوان مرکز ورودی هر منطقه، بی شک نقش بسزایی در تحقق اهداف مورد نظر خواهد داشت و توسعه و عمران این فرودگاه قطعا در جذب سرمایه گذاری در فرودگاه، منطقه و در نهایت درآمدزایی و جذب بخش خصوصی اثرگذار خواهد بود.
وی با قدردانی از تمام شرکت های هواپیمایی در خصوص فعالیت در مسیر آبادان با توجه به کمبود فضا و امکانات گفت: فرودگاه آبادان آمادگی برقراری پرواز در مسیر دبی، کویت و مناطق شمال کشور را دارد و از تمام شرکت ها دعوت به همکاری می کند.
در این نشست که با حضور روسای شرکت های هواپیمایی و دفاتر خدمات هوایی برگزار شد؛ موضوعاتی در خصوص برقراری پرواز کویت و دبی، کمبود فضای ترمینال، افزایش امکانات فرودگاه، لزوم همکاری و تعامل گمرک در تداوم پروازهای خارجی، مدیریت مسافران عراقی از مرز شلمچه و خرید هواپیما توسط سازمان منطقه آزاد اروند مطرح شد.
برنامه ریزی جهت توقف شبانه هواپیما در باند فرودگاه، اقامت و حمل و نقل کروی پروازی، نصب بالابر برای معلولان، ساختاربندی یکسان شکل ظاهری دفاتر هواپیمایی در فرودگاه، بهره گیری از جاذبه های طبیعی منطقه در جهت جذب گردشگر، افزایش گردشگر و لزوم افزایش خدمات رسانی مطلوب(هتل، حمل و نقل) و تخفیف اخذ عوارض بلیت های پروازی از آژانس ها توسط شرکت های هواپیمایی از دیگر مباحث مورد بحث در این نشست بودند.
در پایان این نشست مقرر شد؛ یک کارگروه و تشکل شهری با حضور نمایندگان فرودگاه آبادان، شرکت های هواپیمایی، معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، دفاتر خدمات هوایی و آژانس ها تشکیل شود و راهکارها و طرح ها را مورد بررسی قرار دهند.
این نشست با حضور بیش از 30 عضو فعال بخش حمل و نقل هوایی، روسای شرکت های هواپیمایی قشم، زاگرس، آسمان، ایران ایرتور، ایران ایر و نفت، فرماندهی سپاه و پلیس فرودگاه، مدیران آژانس ها و دفاتر خدمات هوایی مستقر در آبادان و خرمشهر، دشت آزادگان، شادگان و مسوولان دوایر فرودگاهی برگزار شد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین