| کد خبر: 43968 |

شورای رقابت اعلام کرد: پس از ارزیابی تک تک فرض ها و عملکرد خودروسازان ؛ عملکرد شرکت خودروسازی سایپا نسبت به اجرای مصوبه ۱۸۷ مثبت ؛ اما خودروسازهای ایران خودرو و مدیران خودرو تخلفاتی داشتند.

دویست و دوازدهمین جلسه شورای رقابت که به بررسی ارائه گزارش نهاد تنظیم کننده بخش راه آهن ؛ ارائه اقدامات صورت گرفته در خصوص  قانون اصلاح ماده (7) قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی؛ چگونگی تشکیل هیأت بازرسی ( موضوع ماده 60  قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی ) و رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در خودرو و پیگیری تخلفات توسط هیأت بازرسی برگزار شد.
 
مصوبات این جلسه که با حضور 7 نفر از اعضاء شورا و سه نفر عضو ناظر مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:
 
1.عملکرد خودروسازان در رابطه با اجرای شروط پنجگانه شورای رقابت (موضوع مصوبه 187 مورخ 1393/3/1 ) مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
 
2.پس از ارزیابی تک تک فرض ها و عملکرد خودروسازان ؛  عملکرد شرکت خودروسازی سایپا نسبت به اجرای مصوبه 187 مثبت بوده ؛ اما خودروساز های ایران خودرو و مدیران خودرو تخلفاتی داشتند. در این خصوص مقرر گردید تخلفات صورت گرفته از طرف مرکز ملی رقابت به خودروسازان متخلف فرستاده شود و خودروسازان (ایران خودرو و مدیران خودرو) پاسخ دهند و نهایتاً در جلسه آتی شورای رقابت در مورد آنها تصمیم گیری بعمل آید.
 
3.در خصوص خودروهای وارداتی نیز بحث و بررسی صورت گرفت و تأکید شورا بر این مطلب بود که وزارت صنعت معدن و تجارت تدابیری بیاندیشد تا کلیه افراد حقیقی و حقوقی بر اساس شرایطی مشخص که آنها تعیین می کنند ( نه اینکه از طریق نمایندگی ها مجوز بگیرند ) بتوانند خودرو وارد کنند و خدمات پس از فروش را نیز طی توافق نامه ای از نمایندگی ها و یا هر شرکت دیگری خریداری کنند. در این خصوص نمایندگی ها نیز ملزم به فروش  خدمات پس از فروش با قیمت منطقی باشند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • مهرداد 0 0

    ایرانخودرو دغل بازی راازشریک فرانسوی خودیادگرفته

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل