| کد خبر: 146601 |

گرامیداشت روز جهانی دریانوردی/8

دبیرکل IMO در پیامی به مناسبت روز جهانی دریانوردی گفت: کشتیرانی کارآمدتر با همکاری بخش بندری می‌تواند حرکت به سوی ثبات جهانی و توسعه پایدار را به سود تمامی ساکنان کره خاکی سرعت ببخشد.

تین‌نیوز | 

دبیرکل IMO در پیامی به مناسبت روز جهانی دریانوردی گفت: کشتیرانی کارآمدتر با همکاری بخش بندری می‌تواند حرکت به سوی ثبات جهانی و توسعه پایدار را به سود تمامی ساکنان کره خاکی سرعت ببخشد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی پیام «کی تک لیم» دبیر کل IMO نیز خوانده شد.

در این پیام آمده است: در جهانی پر از چالش‌های پیچیده‌تر و دشوارتر از روز قبل، سازمان ملل متحد 17 هدف توسعه پایدار را تصویب کرده است که می توانند این جهان را به مکانی بهتر برای همه مردم تبدیل کنند.

سازمان بین المللی دریانوردی ( آیمو) نیز به عنوان یکی از زیر مجموعه های این سازمان تعهدی راسخ برای کمک به دستیابی این اهداف دارد، زیرا کشتیرانی و بنادر نقشی بارز در ایجاد شرایط لازم برای افزایش اشتغال، آبادانی و ثبات از طریق ارتقاء تجارت دریایی ایفا می کنند. بخش‌های دریایی و بندری می‌توانند در دریا و خشکی درآمدزایی داشته باشند.

به منظور تاکید بر این قابلیت، شعار روز دریانوردی امسال« آیمو:پیوند دهنده کشتی ها،بنادر و مردم» است ، این امر ما را قادر می سازد که همکاری موجود میان بنادر و کشتی‌ها را در کانون توجه قرار دهیم، همکاری که با هدف حفظ و ارتقای یک سیستم حمل و نقل دریایی ایمن، با امنیت و کارآمد صورت خواهد گرفت.

ما به کشورهای عضو آیمو کمک خواهیم کرد راهبردهایی دریایی به منظور رسیدگی به دامنه‌ای گسترده از مسایل، از قبیل تسهیل حمل‌و‌‌نقل دریایی و ارتقاء کارآیی، ایمنی دریانوردی، حفاظت از محیط زیست و امنیت دریایی برای خود تدوین و اجرا نماید.

درطول این سال، بر اهمیت توسعه دریایی«مشترک» درتمامی بخش ها و از منظر سیاست ها و دیدگاه های عملی و کاربردی تاکید خواهیم کرد. مزایای جریان آزاد و کارآمد کالا و تجارت بسیار فراگیرتر از کشتی ها و بنادر است و به همگان نشان خواهیم داد که چگونه تعامل موثر میان آنها می تواند زندگی افراد را در سراسر جهان، خصوصا از مجرای اهداف توسعه پایدار بهبود دهد.

نقش آیمو به عنوان یک قانون گذار جهانی در صنایع کشتیرانی می‌تواند کمک به این همگرایی باشد، چراکه مقررات هم‌سو و یکدست می تواند جریان آزاد تجارت را تسهیل کند.

اما فعالیت‌های انسان برای پایدار بودن، باید متوازن و سازگار با قابلیت اقیانوس ها حفظ سلامت و تنوع خود در بلند مدت باشند. «اقتصاد دریا محور» به عنوان یک بخش بزرگ و درحال رشد صنعتی مطرح می شود که در این فرایند رشد باید ایمنی، امنیت و سازگاری خود با محیط زیست را حفظ کند. آیمو باید بتواند تضمین کند که کشتیرانی همچنان به اقتصاد جهانی کمک می کند، بدون این که توازن ظریف آن را بر هم بزند.

در نهایت، کشتیرانی کارآمدتر با همکاری بخش بندری تحت حمایت دولت‌ها، می‌توانند‌ حرکت به سوی ثبات جهانی و توسعه پایدار را به سود تمامی ساکنان این کره خاکی سرعت ببخشند.

در این سال، با شعار«آیمو: پیوند دهنده کشتی ها، بنادر و مردم» ، می خواهیم مشارکت قوی در نیل به این اهداف داشته باشیم و امیدواریم شما نیز در سایه این شعار روز جهانی دریانوردی 2017، با فعالیت‌ها و ابتکارات خود به ما بپیوندید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین