| کد خبر: 146572 |

مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی/5

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: حمل‌و‌نقل و تجارت دریایی از شاخص‌های رشد و توسعه کشورهاست به طوری ‎که دو سوم جمعیت جهان در مناطق ساحلی مستقر هستند که این امر جایگاه و اهمیت اقتصاد دریا محور و رشد و رونق شهرهای ساحلی را نشان می‌دهد.

تین‌نیوز | 

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: حمل‌و‌نقل و تجارت دریایی از شاخص‌های رشد و توسعه کشورهاست به طوری ‎که دو سوم جمعیت جهان در مناطق ساحلی مستقر هستند که این امر جایگاه و اهمیت اقتصاد دریا محور و رشد و رونق شهرهای ساحلی را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، محمد سعیدی امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی گفت: این در حالی است که بنادر کشور ما هنوز نتوانسته‌اند همپای بنادر جهان توسعه پیدا کنند. علاوه بر این شهرهای ساحلی ما نیز در شمال و جنوب کشور همچنان نیازمند رشد همگن و توسعه دریامحور هستند.

سعیدی تاکید کرد:البته خوشبختانه در برنامه ششم توسعه به موضوعاتی از جمله توسعه اقتصاد دریایی در جنوب کشور و توسعه بازارهای دریایی تاکید شده است.

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران رونق تجارت دریایی و صنایع وابسته عوامل اصلی اشتغال در بنادر هستند تصریح کرد: انطباق با مقررات جدید همواره یکی از دغدغه‌های مالکان کشتی‌ها بوده است و همین انطباق با حجم تغییرات قوانین و مقررات یکی از مشکلات کشتیرانی‌ها است که باید قبل از اجرایی شدن، آگاهی‌ها و اطلاعات لازم در راستای انطباق با قوانین جدید ارائه شوند.

او افزود: ترویج و تبلیغ فرهنگ دریانوردی و جذب منابع انسانی برای مشاغل دریانوردی موضوعی قابل تامل و بررسی است. در همین راستا با توجه به اینکه ایران نیز دارای پشتوانه وسیع در حوزه دریایی است توجه و تامل به مشاغل دریایی کشور حائز اهمیت است.

سعیدی با اشاره به ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بهره‌مندی مستقیم از نتایج برجام از همان ابتدا توانست همه مشکلات را از پیش رو بردارد و دوباره سهم خود را از مجامع بین‌المللی پس بگیرد.

او با بیان اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی در حال حاضر از پوشش بیمه‌ای 1 میلیارد دلاری بهره می‌برد اظهار کرد: بازرگانان و تجار ایرانی امروز کشتیرانی جمهوری اسلامی را به عنوان یک ناوگان معتبر در تراز مهم‌ترین شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی در حمل کانتینر و فله شناخته‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل