| کد خبر: 134838 |

تعاملات تجاری و گردشگری با عمان از طریق بندر شهید باهنر افزایش می‌یابد

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر دستاوردهای سفر هیأت تجاری استان هرمزگان به بندر خصب کشور عمان به منظور افزایش تعاملات تجاری مسافری و گردشگری دریایی با این کشور را تشریح‌کرد و گفت: در این سفر برای اولین بار در سفرهای مسافری بین المللی از ظرفیت شناورهای ایرانی استفاده شد.

تین‌نیوز | 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر دستاوردهای سفر هیأت تجاری استان هرمزگان به بندر خصب کشور عمان به منظور افزایش تعاملات تجاری مسافری و گردشگری دریایی با این کشور را تشریح‌کرد و گفت: در این سفر برای اولین بار در سفرهای مسافری بین المللی از ظرفیت شناورهای ایرانی استفاده شد.

 

به گزارش پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی ، محمد محسنی که با همراهی هیئت تجاری استان هرمزگان به این کشور سفر کرده بود، با تشریح دستاوردهای این سفر اظهار داشت: در راستای اجرای مفاد تفاهمنامه مشترک گسترش فعالیت‌های تجاری، مسافری و گردشگری استان هرمزگان و استان مسندم کشور عمان، به دعوت استاندار مسندم در قالب یک کارگروه به بندر خصب عمان سفر کردیم.

 

وی افزود: مشاور و نماینده استاندار هرمزگان، مدیر و معاون اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت و رئیس اتاق بازرگانی اعضای هیأت تجاری استان هرمزگان را تشکیل می دادند که در مذاکرات و رایزنی‌های با طرف عمانی روند فعلی فعالیت‌های تجاری، مسافری و گردشگری و چالش‌ها و راهکارهای افزایش مراودات تجاری وگردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

 

محسنی با اشاره به دستاوردهای این سفر و تصمیمات اتخاذه شده در نشست‌های تخصصی اظهار داشت: قرار شد برای رونق بیشتر و بهتر خط مسافری و گردشگری خصب-قشم- باهنر تعامل و مشارکت اجرایی جدیدی انجام شود و با استفاده از رمپ متحرک مستقر در بندر شهید باهنر، امکان ارائه خدمات به شناور عمانی به منظور انتقال خودروهای شخصی اتباع عمان و ایران به دو کشور فراهم شود.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده به منظور ارایه خدمات تسهیل‌گر برای توسعه خدمات گردشگری و مسافری، گف: موضوع تبلیغ محیطی فعالیت گردشگری – بندرعباس به خصب و کاهش هزینه های چاپی در دو بندر از سوی بخش خصوصی و دولتی صورت پذیرد.

 

به گفته وی، فعال سازی تجارت بین بنادر ایران و عمان مطرح و موضوعات صادرات میوه و تره بار از ایران به عمان با توجه به فاصله کم بین بندر باهنر و بندر خصب نیز مطرح و مقرر شد طرفین برای فعالیت بیشتر این خط تجاری تلاش کنند.

 

محسنی از فعال شدن مرکز تجاری و برپایی مستمر نمایشگاه عرضه مستقیم کالای ایرانی در عمان و همچنین افزایش تعاملات بهداشتی و بیمارستانی به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای این سفر سخن به میان آورد و افزود: ساخت بیمارستان تخصصی چشم و اعزام پزشکان استان به خصب از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این سفر بود که بندر شهید باهنر آمادگی کامل خود را برای انتقال تجهیزات و همکاری لازم برای تقویت روابط اقتصادی و دریایی دو کشور اعلام کرده است.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر استفاده از ظرفیت شناورهای ایرانی برای اولین بار در مسافرت های بین المللی را از جمله نکات قابل توجه این سفر دانست و در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع نشان از توانایی و ظرفیت خوب شناورهای ایرانی دارد و یکی از شروط هیات ایرانی برای برقراری خط مسافری و گردشگری بین دو کشور استفاده از ظرفیت شناور های ایرانی در این خطوط بوده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل