| کد خبر: 318 |

تین نیوز | مدیرکل دفتر فنی شرکت ساخت و توسعه در پیش گیری رویکرد ارتقای سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) را در اجرای پروژه های زیرساختی حمل و نقل، گامی در جهت تحقق حقوق شهروندی در این حوزه دانست که هم اکنون نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
 
به گزارش تین نیوز از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، دکتر فریدون مقدس نژاد رعایت حقوق شهروندی را سرلوحه اقدامات شرکت ساخت و توسعه عنوان کرد و گفت: ارتقای سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE) گامی اساسی در رعایت حقوق شهروندی در پروژههای زیرساخت حمل و نقل است که هم اکنون در اجرای پروژه ها در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل دفتر فنی شرکت ساخت و توسعه افزود: پیشگیری از حوادث و کنترل ضایعات جانی، مالی و زیست محیطی  در طرح های ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و تلاش در راستای تامین یک محیط کار ایمن، صیانت از کارکنان، تجهیزات و محیط زیست و فراهم نمودن امکانات و تخصیص منابع مورد نیاز از جمله خط و مشی های در نظر گرفته شده جهت ارتقای سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست است.
وی استقرار یک چارچوب نظام مند مدیریتی در جهت کنترل وضعیت HSE شرکت ها، پیمانکاران و مشاوران مرتبط با مطالعه و اجرای زیرساخت های حمل و نقل و ارتقا سطح فرهنگ HSE را از دیگر برنامه های در دستور کار عنوان کرد.
دکتر مقدس نژاد ادامه داد: از جمله موارد مد نظر می توان به فراهم نمودن فضای مشورتی و ترغیب کارکنان به رعایت ملاحضات HSE و سعی در جهت پیشگیری از پیامدهای نامطلوب جانی، مالی و زیست محیطی و فراهم کردن آموزش های عمومی HSE مرتبط با زیرساخت های حمل و نقل جهت ارتقا آگاهی های عمومی مربوطه نیز در راستای ارتقای این سیستم که در نهایت به تحقق حقوق شهروندی کمک خواهد کرد، اشاره نمود.
مدیرکل دفتر فنی نهادینه کردن فرهنگ گزارش دهی در خصوص حوادث و شبه حوادث و نیز بررسی و اعلام نتایج آنها را یکی دیگر از راهکارهای پیش بینی شده جهت ارتقای HSE  در شرکت ساخت و توسعه عنوان کرد و گفت: علاوه بر این در سیستم نظارتی نیز پایش مستمر کلیه فعالیت های اجرایی به گونه ای که مدیران، روسا، مسئولین و سرپرستان در حیطه عملیاتی نظارتی خود مسئول اجرای قوانین و دستورالعمل های HSE باشند نیز مدنظر قرار گرفته است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین