| کد خبر: 26769 |

تین نیوز |  رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه ها گفت: در هر پنج ساعت یک دانش آموز بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهد.
بخارایی در همایش ارتقا سطح آگاهی و باورهای عمومی در فرهنگ ترافیک در تبریز افزود: تصادفات جاده ای همانند غولی خاموش در حال فروبلعیدن جان آحاد مردم است و پارسال با وجود تلاش های صورت گرفته در این باره ، علاوه بر مصدوم و معلول شدن 300 هزار نفر ، 18 هزار نفر کشته شدند که هزار و 800 نفر آنان دانش آموز بودند.
وی گفت: تصادفات پارسال بیش از یک و نیم میلیون نفر را درگیر خود کرد و 250 هزار نفر را نیز رو به فقر سوق داد که بسیار تکان دهنده است.
بخارایی گفت: اگر باور کنیم که تلفات و تصادفات جاده ای و ایمنی راه ها ، فاجعه ای ملی است پس برای مقابله با آن نیازمند عزم ملی هستیم.
وی افزود: از آنجایی که رفتارهای ترافیکی به عنوان شاخص رشد فرهنگی در جوامع بین الملل تلقی می شود نیاز است آحاد مردم را با رفتار های ترافیکی آشنا کرد و آنها را ملزم به رعایت قوانین و مقرارت کنیم.
بخارایی گفت: برای ترویج فرهنگ درست ترافیک ابتدا باید خودمان سفیر فرهنگی ایمنی باشیم و مقررات را رعایت کنیم و دیگران را نیز تحت تاثیر قرار دهیم.
وی افزود: همایش های متعدد با گروه های مختلف از جمله دانش آموزان ، رانندگان ، بانوان ، روحانیون ، هنرمندان ، اصحاب رسانه و ورزشکاران در دهه ایمنی برگزار می شود و در این دهه که از 14 تا 25 آبان نامگذاری شد با برگزاری این گونه همایش ها ، قوانین و مقررات رانندگی و ترافیک را با تعریف و اطلاع رسانی خواهیم کرد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل