| کد خبر: 93439 |

مدیرکل حمل و نقل و پایانه­‌های استان چهارمحال و بختیاری، خبر داد:

 تین‌نیوز| مدیرکل حمل و نقل و پایانه­‌های استان چهارمحال و بختیاری، گفت: طی سه ماه گذشته تعداد 660 نفر راننده در بخش حمل و نقل جاده‌ای آموزش‌های حرفه‌ای را فرا گرفتند.
 
 منوچهر سلمان‌زاده، با اشاره به نقش عوامل انسانی در بروز تصادفات، اظهار کرد: آموزش فعالان و كاربران جاده‌ای منجر به كاهش تصادفات و خسارات اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه آموزش‌ها در دو مقطع حین خدمت و بدو خدمت انجام می‌شود، گفت: در سه ماه نخست امسال به 30 نفر آموزش حین خدمت، چهارصد و 20 نفر بدو خدمت بار، 90 نفر بدو خدمت مسافر و 120 نفر در قسمت بازآموزی بار، آموزش‌های مربوطه را فرا گرفتند.
 
سلمان‌زاده در ادامه افزود: دوره های آموزشی چون آموزش قوانین و مقررات، مهارت‌های رانندگی، آموزش ابعاد و اوزان، مواد خطرناك، آشنایی رانندگان حمل و نقل جاده‌ای با اصول و ضوابط شغلی و مهارت‌های حرفه‌ای، پیشگیری از بروز سوانح جاده‌ای، افزایش بهره‌وری حمل و نقل جاده‌ای، ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای رانندگان و جایگاه آنان در جامعه برگزار می‌شود.
 
وی تصریح کرد: این آموزش‌ها برای رانندگان تازه كار و با سابقه به طور مستمر در شهرهای شهركرد، فارسان، بروجن، كیار و لردگان برگزار می‌شود. 
 
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌ها با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در سال گذشته، خاطر نشان کرد: سال گذشته نیز تعدادپنج هزار و 130 نفر از راننده‌گان در بخش حمل و نقل جاده‌ای اعم از بار و مسافر آموزش های  مربوطه را فرا گرفتند، که این تعداد شامل سه هزار و 120 راننده بدو خدمت باری، یک‌هزار و 20 راننده بدو خدمت مسافری، 750 نفر بازآموزی و 240 نفر رانندگان حین خدمت بودند.
 
به گزارش ایسنا، متون آموزشی این دوره‌های ایمنی نیز به گونه‌ای طراحی شده که برای عموم رانندگان جاده‌ای كاربردی و قابل استفاده باشد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل