| کد خبر: 93400 |

تین‌نیوز|  مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان با مهم دانستن ایمنی در محورهای مواصلاتی گفت: تردد بی خطر در جاده‌ها می تواند مقدمه ای برای کمک به رونق اقتصادی در استان سمنان باشد.

 

داود فهندژ سعدی در نشست با نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای افزود: برگزاری اولین همایش ملی ارتقای ایمنی حمل و نقل جاده ای ، برگزاری سالانه رزمایش روز بدون حوادث ترافیکی در استان سمنان و شناسایی و اولویت بندی نقاط پر حادثه می تواند در رونق اقتصادی استان بسیار تاثیر گذار باشد.

وی اظهار داشت: اجرای طرح های ارتقای ایمنی برای اقشار مختلف جامعه ، پیگیری توسعه و پشتیبانی پایگاه امداد جاده ای از جمله اقدامات اساسی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان برای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای است.

فهندژ سعدی ادامه داد: کاهش هزینه‌ها، اقتصادی کردن فعالیت‌ها، افزایش بهره‌وری، و ارتقاء کیفیت خدمات در بخش حمل و نقل ، گسترش حمل و نقل چندوجهی، برقراری تناسب در حمل و نقل جاده‌ای و استفاده از تجهیزات و فناوری جدید، از اهداف کلی و راهبردهای کلان بخش حمل و نقل جاده‌ ای در استان سمنان است.

وی، واژگونی خودرو ناشی از خستگی و خواب آلودگی را مهمترین معضل راههای کویری استان سمنان دانست و گفت : انجام اقدامات هوشمندانه مهندسی همراه با توجه به معماری و افزایش نمادهای زیبایی شناسانه مسیر و مبلمان جاده ای، می تواند راهکاری مفید در رفع این معضل باشد.

فهندژ سعدی افزود: توسعه مجتمع‌های بین‌راهی ، ایجاد و گسترش استراحت‌گاهها در کنار مسیر ، نصب چراغ با الگوی پلیس و برپایی سیاه چادر برای ارائه تولیدات بومی مناطق مختلف در محورهای استان سمنان، انگیزه توقف کوتاه مدت را افزایش خواهد داد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان گفت: افتتاح دفتر جمعیت طرفداران ایمنی با اتکا به تجربیات جهانی و دانش اعضای خود در راستای خدمت به جامعه ای توسعه یافته در جهت بهبود وضعیت ایمنی تردد و ارتقای فرهنگ ترافیکی کشور نقش اساسی می تواند داشته باشد.

نماینده مردم شهرستانهای سمنان ، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: امیدوارم با همکاری تمامی دست اندرکاران و پیگیری اجرای پیشنهادات ارائه شده در راستای ارتقای ایمنی ، گامی بلند در جهت کاهش تصادفات و تفات جاده ای برداریم.

احمد همتی اضافه کرد: آموزش و پیشگیری از بروز تصادفات جاده ای، اجرای طرح های ارتقای ایمنی، برگزاری دوره‌های آموزشی از شروع خدمت رانندگان حمل و نقل جاده ای توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه ها از برنامه ها و اقدامات سودمندی است که باید توجه ویژه ای به آن شود.

نماینده مردم شهرستانهای سمنان ، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در سایه وحدت ، همدلی و جامع نگری امور حمل و نقل و راهداری در استان سمنان می توانیم به بالا بردن سطح خدمات در استان امیدوار باشیم و نمادهای مدنی و اجتماعی می تواند در مقوله ایمنی و اهمیت محورهای مواصلاتی بسیار سودمند باشد.

سهم استان سمنان از راه های اصلی 1.6 درصد و از فرعی کشور 1.3 درصد است و از کل راههای استان، حدود 2 هزار و 200 کیلومتر راه روستایی است که حدود 50 درصد آن آسفالته است.

حدود سه هزار و 800 کیلومتر راه در استان سمنان وجود دارد که شامل حدود 551 کیلومتر بزرگراه، 500 کیلومتر راه اصلی، 720 کیلومتر راه فرعی و دو هزار و 200 کیلومتر راه روستایی است .

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل