| کد خبر: 835 |

تین نیوز | مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان عنوان کرد: اصلاح و بهسازی راه سنندج به مریوان 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
 محمدصادق وجدی صبح شنبه در دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سنندج بیان کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان در راستای تحقق منویات رهبری و بهره گیری از سیاست های اقتصاد مقاومتی اقدامات مطلوبی را در بخش راه انجام داده است.
 
وی با بیان اینکه راه سنندج به مریوان در ماه شاهد تردد یک میلیون و 600 هزار تن کالای ترانزیتی است، عنوان کرد: این مسیر یکی از گردنه های حادثه خیز استان است.
 
وی ادامه داد:  تا کنون 22 کیلومتر از این مسیر اصلاح شده و تنها آسفالت یک کیلومتر آن باقی مانده است.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان در ادامه افزود:  با بررسی های صورت گرفته شده در طول سال 2 میلیون نفر ساعت صرفه جویی در زمان تردد مسافران با اصلاح این مسیر صورت می گیرد.
 
وجدی اظهار داشت: با اقدام انجام شده 15 دقیقه مسیر سنندج به مریوان نسبت به گذشته کوتاه شده است.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر پیشرفت کار 95 درصد است، اعلام کرد: این مسیر در فروردین ماه سال آینده توسط وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری می رسد.
 
مطالعات توسعه ناحیه ای باید جنبه اجرایی پیدا کند
استاندار کردستان نیز در بخش دیگری از این جلسه در خصوص طرح توسعه و عمران ناحیه شمال استان گفت: این مطالعات نباید کتابخانه ای شود بلکه مدیران دستگاه های اجرایی باید در جهت اجرای آن اهتمام ویژه ای داشته باشند.
 
زاهدی با اشاره به اینکه 67 درصد جمعیت استان شهر نشین هستند، اظهارداشت: این میزان درصد شهرنشینی به معنای مهاجرت روستاییان به شهر نیست بلکه تعدادی از روستاهای بزرگ استان طی این چند سال اخیر عنوان شهر پیدا کردند و جزو مناطق شهری محسوب می شوند.
 
وی آمار اشتغال موجود در طرح مطالعاتی توسعه ناحیه شمال استان را غیرواقعی خواند و افزود: از این آمارها نمی توان نتیجه کلی گرفت لذا باید اصلاح شود و آمار و اطلاعات مبتنی بر واقعیت استخراج و مورد توجه قرار گیرد.
 
وی با تاکید براینکه تصمیمات تمامی دستگاه های اجرایی باید از طرح های توسعه ناحیه ای استان تبعیت کند، اظهارداشت: مطالعات صورت گرفته شده در خصوص طرح های توسعه ناحیه ای باید جنبه اجرایی پیدا کند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین