| کد خبر: 332 |

تین نیوز | مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان گفت: طرح نوروزی حمل و نقل از 25 اسفندماه آغاز می‌شود و تا 15 فروردین‌ماه سال آینده در سراسر استان ادامه خواهد داشت.
 
مسعود مصدقی در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز، 12 اسفندماه در محل اداره‌کل حمل و نقل برگزار شد، اظهارکرد: برای اجرای طرح نوروزی رویکردها و برنامه‌هایی در بخش حمل و نقل تدوین شده است.
 
وی افزود: اولین رویکرد ما ارتقاء سطح خدمات است که اقدام به پیش‌فروش اینترنتی بلیط بین شهری از جمله این رویکردها است. استان ما در زمینه خرید اینترنتی بلیط جزؤ چهار، پنج استان‌ اول کشور است.
 
مصدقی تصریح‌کرد: باید در زمینه خرید اینترنتی بلیط فرهنگ‌سازی شود که آمار این خریدها بیشتر و مراجعات حضوری مردم به دفاتر فروش و پایانه‌ها کمتر شود.
 
وی عنوان‌کرد: استفاده از ناوگان مناسب برای جابه‌جایی مسافران، بهبود بهداشت اتوبوس‌ها، ارائه تغذیه مناسب در طول سفر و استفاده از لباس فرم از جمله اموری است که در ایام نوروز مورد توجه بخش حمل و نقل قرار می‌گیرد.
 
مصدقی بیان‌کرد: در بحث ارتقاء سطح خدمات، یکی از برنامه‌ها کاهش تاخیرها است که این مسئله همواره مسافران را کلافه می‌کند و ما باید به دنبال به حداقل رساندن تاخیر اتوبوس‌ها باشیم.
 
وی ادامه‌داد: توزیع بروشورهای مختلف در اتوبوس‌های بین شهری با هدف اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی از دیگر برنامه‌ها است؛ همچنین نظرسنجی و آگاهی مسافران از حقوق خود از دیگر برنامه‌ها است.
 
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان خاطرنشان‌کرد: با توزیع فرم‌های نظرسنجی در ایام نوروز ما با نظرات مسافران و پیشنهادات آن‌ها آشنا می‌شویم و در صورت داشتن نواقص در کار، درجهت رفع آن‌ها برمی‌آییم.
 
مصدقی گفت: ارتقای ضریب ایمنی در سفرها به ویژه در سفرهای نوروزی از اولویت‌های بخش حمل و نقل استان است. همزمان با فرارسیدن ایام نوروز علاوه بر مسافران نوروزی راهیان نور نیز وارد استان می‌شوند و بنابراین باید ایمنی سفرها را در برنامه کاری خود قرار دهیم.
 
وی با اشاره به فعالیت مدیران فنی در شرکت‌های حمل و نقل، افزود: به دنبال آن هستیم تا برای اولین‌بار در استان یک نظارت عالیه بر عملکرد مدیران فنی شرکت‌ها داشته باشیم و از این نیروها نیز در جهت نظارت بر کار مدیران فنی استفاده کنیم.
 
مصدقی اظهارکرد: کنترل نامحسوس جاده‌ها از دیگر برنامه‌های ما در طرح نوروزی است که قطعا به دنبال آن هستیم تا تیم‌های مشترکی با حضور پلیس تشکیل دهیم تا تمام محورهای استان پوشش داده شوند. کنترل نامحسوس محورهای پرترافیک در برنامه ما قرار دارد که این مسئله در ارتقاء ضریب ایمنی سفر موثر است.
 
وی گفت: همچنین بحث سرعت نیز باید در جاده‌ها مورد توجه قرار بگیرد. اگر بتوانیم در زمینه مدیریت سرعت اقداماتی بازدارنده و کنترل‌کننده انجام دهیم می‌توانیم بخش اعظم تصادفات را کاهش و ایمنی را به استفاده‌کنندگان راه هدیه دهیم.
 
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان ادامه‌داد: نظارت تصویری جاده‌ها نیز از طریق مرکز مدیریت راه‌های استان با استفاده از دوربین‌های تصویری انجام می‌شود و اگر اتفاقی در جاده‌ها بیفتد ما از آن با خبر می‌شویم. دوربین‌های کنترل سرعت ثابت و سیار در استان فعالند که در این ایام به بحث مدیریت سرعت کمک می‌کند.
 
مصدقی بیان‌کرد: آرام‌سازی ترافیک از دیگر اولویت‌های ما‌ست، به ویژه در نقاط حادثه‌خیز باید بتوانیم ترافیک را آرام‌سازی کنیم تا شاهد تصادفات بد در محورهای استان نباشیم.
 
وی افزود: اکیپ‌های راهداری، اورژانس، پلیس حمل و نقل و هلال احمر در ایام نوروز مسئولیت و کارهای سنگینی را برعهده دارند که امیدواریم پس از اتمام نوروز و طرح‌های نوروزی در بخش‌های مختلف حمل و نقل شاهد ایمنی و انجام سفرها با کمترین خطرات باشیم.
 
مصدقی با اشاره به وضعیت پایانه‌های مسافربری در استان تصریح‌کرد: پایانه‌های مسافربری از زیرساخت‌های بخش حمل و نقل هستند که مسئولیت آن‌ها برعهده شهرداری است و هر عیب یا ایرادی در این پایانه‌ها متوجه شهرداری‌ها است.
 
وی عنوان‌کرد: سن ناوگان ملکی استان مطلوب است اما جای کار دارد. سن ناوگان سواری در استان شش سال، مینی‌بوس 19.1 سال، مینی‌باس 5.9 و اتوبوس 12.3 سال است. در سواری، مینی‌بوس و مینی‌باس وضعیت سن ناوگان در مقایسه با ناوگان کشوری بسیار خوب است، اما در زمینه اتوبوس جای کار وجود دارد.
 
مصدقی با اشاره به فعالیت مسافربرهای شخصی خاطرنشان‌کرد: فعالیت سواری‌های شخصی قانونی نیست و نیروی انتظامی باید با آن‌ها برخورد کند؛ البته در کشور نیز همین وضعیت وجود دارد و معمولا خودروهای شخصی در بخش حمل ونقل مداخله و در مجموع 30 درصد از مسافران را این خودروها جابه‌جا می‌کنند که این مسئله به بخش حمل ونقل و رانندگان این بخش ضربه وارد می‌کند.
 
وی ادامه‌داد: ناوگان شخصی استاندارد نیستند و رانندگان آن‌ها آموزش ندیده‌اند و در حد کنترل نمی‌باشند. این خودروها باعث ناامنی جاده‌ها می‌شوند و باید با همکاری رسانه‌ها اقدامات فرهنگ‌سازی صورت بگیرد که مردم ترغیب شوند که سوار خودروهای شخصی نشوند.
 
مصدقی گفت: ساخت جاده با ما نیست و ما بهره‌برداران راه و جاده‌ها هستیم. براساس برنامه کشور سهم ریلی باید در بخش حمل بار بیشتر و سهم جاده‌ای کمتر شود که هنوز این اتفاق نیفتاده است.
 
وی در زمینه محدودیت‌های تردد کامیون‌ها اظهارکرد: ما محدودیت‌هایی برای تردد کامیون‌های عراقی در ایام آخر سال و نوروز داریم که این ایام از 28 اسفند لغایت 5 فروردین‌ماه و ایام تعطیلات آخر نوروز است و این محدودیت‌ها به معنای ممنوعیت و عدم تردد کامیون‌ها خواهد بود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین