| کد خبر: 308 |

تین نیوز | فرماندار اهر از اختصاص 100 میلیارد ریال به بزرگراه اهر تبریز از محل اعتبارات ستاد مدیریت بحران استان خبر داد.

رضا صدیقی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: به علت نیاز جدی منطقه ارسباران به تکمیل و تسریع در اجرای بزرگراه اهر تبریز و خواسته مردم و مسئولان منطقه در این خصوص، ستاد مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی با اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات این ستاد به بزرگراه اهر تبریز موافقت کرد.
 
وی گفت: جاده اهر تبریز یکی از جاده‌های پرتردد و حادثه‌خیزی است که 20 کیلومتر از قطعات سوم و اول این پروژه افتتاح شده و امیدواریم با تامین اعتبارات بیشتر از منابع مختلف بتوانیم در سال 93 شاهد تسریع در عملیات اجرایی قطعات اول و سوم و واگذاری قطعه دوم به پیمانکار باشیم.
 
فرماندار اهر تصریح کرد: این جاده یکی از شاهراه‌های طرح‌های مهم ارتباطی و گردشگری است که در فصل تابستان و بهار مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به 2 برابر افزایش می‌یابد و جاده با این حجم تردد خودرو پاسخگوی سیل خودروهای عبوری از این مسیر نیست.
 
صدیقی افزود: در روزهای آخر هفته، پنج‌شنبه و جمعه ترافیک این مسیر بسیار سنگین بوده و در برخی مواقع طی مسیر 95 کیلومتری اهر به تبریز که معمولاً یک ساعت است به حداقل 2 ساعت می‌رسد.
 
وی گفت: کمبود اعتبارات یکی از علل مهم کندی عملیات اجرای این بزرگراه است که امیدواریم با حمایت وزارت راه و شهرسازی، استاندار آذربایجان‌شرقی، نمایندگان مجلس و با تعامل و همفکری بتوانیم با بهره‌گیری از تمام ظرفیت منطقه و استان گام‌های عملی در اجرای این پروژه مهم و حیاتی برداریم.
 
گفتنی است، عملیات اجرایی پروژه بزرگراه اهر تبریز از سال 87 آغاز شده و تاکنون فقط از مسیر 95 کیلومتری این پروژه 20 کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است.

ارسال نظر

نظرسنجی
با توجه به پیروزی قاطع اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر تهران، به نظر شما بهترین گزینه برای تصدی شهرداری تهران کیست؟
آخرین عناوین پربازدیدترین عناوین پربحث ترین عناوین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل