| کد خبر: 29702 |

تین نیوز | فلسفه اساسی از نامگذاری دهه ایمنی راه ها، اجتماعی و همگانی كردن این مساله است تا شاهد كاهش تلفات جاده ای باشیم.

به گزارش تین نیوز از اداره روابط عمومی اداره كل راه و شهرسازی استان گلستان، عادل مصدقی وی با اشاره به اینكه عدم توجه مردم به مسوولیت ها و وظایف خود در راه ها، كار مسوولان دولتی را بسیار سخت می كند، گفت: امسال برای نخستین بار است كه 14 تا 25 آبان با دو شعار "هموطن، جان تو برای من مهمه" و "سهم من در ایمنی راه ها چیست؟" بعنوان 'دهه ایمنی راه ها و مسئولیت های ما' نامگذاری شده است.

مدیر راهداری راه و شهرسازی گلستان خاطرنشان كرد: این اقدام كارگروه امور اجتماعی، آموزشی و فرهنگ ایمنی كشور با هدف توجه افكار عمومی به موضوع ایمنی و تقویت همكاری مردم و دولت در این زمینه صورت گرفته است.

مصدقی تصریح كرد: به همین دلیل با تعیین روز شماری برای این ایام، اقداماتی با همكاری اعضای كمیسیون ایمنی راه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی متولی و مشاركت مردم در هر استان و شهرستان انجام می شود كه هدف آن، توجه و تقویت احساس مسوولیت آحاد مختلف مردم و مسوولان به موضوع مهم و ملی ایمنی حمل و نقل و كاهش حوادث و تلفات جاده ای می باشد.

وی ادامه داد: مسوولان امر از جمله وزیر محترم راه و شهرسازی نیز، طی سخنانی اعلام داشتند كه در این دهه باید بدنبال چگونگی تاثیر بر رفتار رانندگان و تغییر رفتار كاربران جاده از طریق مباحث روانشناسی و اجتماعی باشیم تا رفتار كاربران جاده ها به رفتاری آرام و كم خطر تبدیل شود.

مصدقی اظهارداشت: بنابراین ضروری است كه همه دست اندركاران و مردم كه مخاطبین اصلی ما هستند به مسوولیت های خود در این زمینه واقف شوند و برای كاهش تلفات و خسارات جاده ای، همه احساس مسوولیت كنند. مدیر راهداری راه و شهرسازی گلستان اضافه كرد: اداره كل راه و شهرسازی استان نیز بدنبال این است كه با تمهیدات لازم و انجام صحیح مسوولیت ها و با همكاری و مشاركت مسوولان و آحاد مختلف مردم این آمار را كاهش دهد.

مصدقی در پایان به عنوان خدمتگزار كوچك مردم، از هم استانی ها خواست كه احترام و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را فراموش نكنند و این مساله را در حین رانندگی سرلوحه كار خود قرار دهند كه تابلوها و علائم، زبان گویای راه ها هستند. وی ادامه داد: توصیه دیگرم این است كه با پذیرش و انجام صحیح مسوولیت های فردی و اجتماعی و توجه به توصیه های پلیس و مسوولین بخش راه، سعی كنند در حین رانندگی با آرامش بر رفتار خود كنترل داشته باشند و جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.

مصدقی همچنین از هم استانی ها خواست كه نوع نگاه خود را به مساله ایمنی در جاده ها تغییر دهند و خود را در برابر اجتماع و در قبال كارهایی كه انجام می دهند، مسوول بدانند و از رفتارهای پرخطر كه منجر به بروز خطراتی برای خود و دیگران می شود، بپرهیزند و با عملكرد صحیح خود بر نحوه رفتار دیگران نیز، موثر باشند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل