| کد خبر: 28825 |

تین نیوز | رئیس اداره روابط عمومی اداره كل راه و شهرسازی استان مازندران در آستانه دهه ایمنی، برنامه های اجرایی این اداره كل را در این دهه تشریح نمود.

به گزارش تین نیوز از روابط‌عمومی اداره‌كل راه و شهرسازی استان مازندران سید حمید حسینی اظهار داشت: مسئله ایمنی در حمل و نقل جاده ای همواره از اهمیت خاصی برخورداربوده است كه آمار تصادفات و میزان خسارتهای وارده این موضوع را تایید می نماید.

وی ادامه داد: از این رو و به منظور كاهش تصادفات و سوانح رانندگی و آگاهی بخشی كاربران جاده ای به مقوله ایمن سازی و اجرای مقرارت و قوانین رانندگی از 14 الی 25 آبان ماه به عنوان " دهه ایمنی راه ها و مسؤلیتهای ما "از سوی كمیسیون ایمنی راه های كشور نامگذاری شده است.

سید حمید حسینی ضمن اشاره به راههای ارتباطی در مازندران خاطرنشان ساخت: راههای ارتباطی استان مازندران به دلیل حضور انبوه گردشگران و نزدیكی به پایتخت و برخورداری از مواهب طبیعی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و از راههای بسیار پرترافیك محسوب می شود.

وی افزود: فاصله كم مراكز جمعیتی در مازندران و تراكم شهرها در این استان نیز اهمیت راههای درون استانی را افزایش داده و موقعیت خاصی را از اوضاع حمل ونقل جاده ای راههای استان پدید آورده است.

رئیس اداره روابط عمومی راه و شهرسازی استان در ادامه به برنامه های ویژه این اداره كل در این دهه اشاره و عنوان نمود: ساخت تیزرهای آموزشی و پخش از شبكه پنج استانی، ساخت فیلم های كوتاه آموزشی با هدف آگاهی بخشی كاربران جاده ای، فضا سازی مناسب درمحیط اداره كل و ادارات تابعه، حضور مسولین و كارشناسان این اداره كل در برنامه های مختلف تلویزیونی و رادیویی، برگزاری برنامه های ویژه كودك و نوجوان در مدارس استان، پخش پیام ها و هشدارهای ایمنی به صورت زیرنویس از شبكه پنج استانی و درج مقالات و یادداشتهایی در خصوص اهمیت ایمنی و مسؤلیتهای ما در جراید و رسانه های مجازی استان و كشور از جمله برنامه های این اداره كل در دهه ایمنی است.

گفتنی است روزهای دهه ایمنی راه ها و مسؤلیتهای ما با عناوینی از جمله فرهنگ عمومی و ایمنی، امداد و نجات در راه، آموزه های دینی و ایمنی، سفر سالم با وسایل حمل و نقل عمومی، راه و خودرو ایمن، دانش آموزان و ایمنی، مشاركت مدنی، عابران پیاده و ایمنی، موتور سیكلت سواری ایمن، خانواده و ایمنی، بهداشت جسم و روان و ایمنی و یادمان قربانیان سوانح رانندگی نام گذاری شده است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل