| کد خبر: 28710 |

تین نیوز |  مدیركل راه و شهرسازی گلستان اظهارداشت: بی‌تردید بالا رفتن ضریب ایمنی راه ها و كاهش جدی تلفات و خسارات رانندگی در كشور در گرو همكاری‌ های نزدیك مردم و دولت بویژه نهادهای مسئول ایمنی راه هاست. 

به گزارش تین نیوز از روابط عمومی اداره كل راه و شهرسازی استان گلستان، علی بخش رستمی به مناسبت دهه  ایمنی راه ها در مصاحبه ای خبری، گفت: امید است با اهتمام جدی دستگاههای متولی و همه نهادهای مسئول در این زمینه، در اولین دهه ایمنی راه ها، شاهد تقویت این همكاری ‌ها و جلب افكار عمومی به موضوع ایمنی راه ها باشیم.

عضو كارگروه امور اجتماعی، آموزش و فرهنگ ایمنی كمیسیون ایمنی راه های گلستان، از صدا و سیما، مطبوعات و واحدهای روابط عمومی نهادهای عضو كمیسیون درخواست كرد برای پوشش رسانه‌ای فعالیت‌های دولت و مردم و توجه دادن افكار عمومی به موضوع ایمنی در این دهه و حتی قبل و بعد از آن تمام همت و تلاش خود را به‌كار بندند.

رستمی افزود: مساله ایمنی در حمل و نقل جاده ای همواره از اهمیت خاصی برخوردار است كه آمار تصادفات و میزان خسارتهای وارده این موضوع را تایید می كند.

به گفته وی، از همین روست كه  كمیسیون ایمنی راه های كشور 14 آبان ( روز ملی فرهنگ عمومی) لغایت 25 آبان (روز جهانی یادمان قربانیان سوانح جاده‌ای) را به نام " دهه ایمنی راه ها و مسؤلیتهای ما " نامگذاری كرده تا با اجرای مقرارت و قوانین رانندگی و اطلاع رسانی، شاهد كاهش  تصادفات و سوانح رانندگی باشیم.

رستمی با اشاره به اینكه راه های ارتباطی استان گلستان به جهت ترانزیتی بودن و مبادلات اقتصادی با كشورهای آسیای میانه(CIS) و همسایگان شمالی از اهمیت خاصی برخوردار است، ادامه داد: تجربه سایر كشورها نشان می دهد كه با آموزش استفاده صحیح از وسایل نقلیه، نظارت بیشتر بر جاده ها و ثبت تخلفات منجر به نهادینه سازی فرهنگ ایمنی خواهد شد و به تدریج آمار حوادث رانندگی پایین خواهد آمد.

وی در پایان به تشریح برنامه های اداره كل راه و شهرسازی گلستان در این دهه پرداخت و اظهارداشت: فضا سازی مناسب درمحیط اداره كل و ادارات شهرستانهای تابعه، طراحی ونصب بنر حاوی پیام های ایمنی ونصب در ورودی وخروجی شهرهای استان، حضورمسوولین و كارشناسان اداره كل در برنامه های مختلف تلویزیونی و رادیویی از جمله این برنامه ها می باشد.

به گفته رستمی، همچنین، پخش پیام ها و هشدارهای ایمنی از طریق تابلوهای VMS، ارسال پیام ازطریق پایگاه اطلاع رسانی اداره كل و درج پیام درسربرگ مكاتبات اداری بخشی دیگر از برنامه های دهه ایمنی است.
          

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل