| کد خبر: 235 |

تین نیوز | معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: محور قزوین کرج پر ترددترین محور مواصلاتی استان است و در 9 ماهه امسال بیش از 20 میلیون دستگاه خودرو در این محور تردد کردند.
 
جواد حق لطفی در خصوص تامین ایمنی محورهای مواصلاتی استان قزوین اظهارداشت: با توجه به اینكه جاده در كنار دو عامل انسان و وسیله نقلیه در وقوع تصادفات جاده ای نقش موثری دارد، ایمن سازی مطلوب و مناسب راهها از طریق اصلاح طرح هندسی راه، ساماندهی بافت سطح جاده و روسازی آن و نصب انواع علائم و تجهیزات ایمنی راهها بویژه خط کشی در كاهش سوانح و حوادث جاده ای بسیار اهمیت دارد.
 
وی بیان کرد: امروزه در همه کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه این امر به اثبات رسیده که ایمنی در تردد و انجام خط کشی معابر به منظور دست یابی به یکی از راههای جلوگیری از سوانح متضمن رعایت اصول مهندسی ترافیکی در طرحهای درون شهری و برون شهری است.
 
حق لطفی یادآورشد: در واقع خط کشی ها نشانه گذاری های اجرا شده در سطح جاده ها رفت و آمد قانونمند رانندگان را ممکن ساخته و مانع از بروز حوادث ناگوار می شود.  
 
خط کشی راههای استان قزوین 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
معاون راهداری راه وشهرسازی استان قزوین گفت: برای انجام عملیات خط کشی بزرگراهها و آزادراههای استان به 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
 
حق لطفی تصریح کرد: تاکنون تمام تخصیص های اعتبارات تملک دارائی سرمایه ای سال جاری در حوزه راهداری هزینه شده و برای انجام عملیات ایمن سازی راهها در تعطیلات نوروزی به اعتبارات ویژه ای نیاز داریم.
 
این مسئول با اشاره به ضرورت عملیات اجرایی برای ایمن سازی راهها در تعطیلات نوروزی یادآورشد: اداره کل راه و شهرسازی برنامه ریزی لازم را برای اجرای عملیات خط کشی، روکش و لکه گیری آسفالت راههای اصلی و فرعی انجام داده و در صورت تامین اعتبار در اسفند ماه کارهای اجرایی به اتمام می رسد.
 
نیاز سالانه 24 میلیارد تومان برای آسفالت راههای روستایی
وی اضافه کرد: هر کیلومتر آسفالت راه روستایی 200 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که برای اجرای طرح آسفالت جاده های روستایی سالانه 24 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و آنچه اختصاص می یابد هر سال حدود پنج میلیارد تومان است که کافی نیست.
 
تردد 47 میلیون دستگاه خودرو در محورهای مواصلاتی استان
وی از تردد 47 میلیون و 81 هزار و 948 دستگاه وسیله نقلیه در راههای اصلی و فرعی استان در 9 ماه امسال خبرداد و اظهار داشت: بر اساس اطلاعات ثبتی دستگاههای تردد شمار در 9 ماه امسال، 47 میلیون و 81 هزار و 948 دستگاه وسیله نقلیه در راههای اصلی و فرعی استان با متوسط سرعت 89 کیلومتر در ساعت تردد کرده اند.
 
حق لطفی بیان کرد: بیشترین تردد وسایل نقلیه در راههای استان قزوین در آزاد راه قزوین به کرج با عبور 20 میلیون خودرو و کمترین تردد مربوط به محور بوئین زهرا به ساوه با یک میلیون و 400 هزار دستگاه خودرو است.
 
معاون راهداری راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در 9 ماه امسال همچنین 20 میلیون و 945 هزار و 518 مورد تخلف رانندگی در راههای استان صورت گرفته که بیشترین موارد تخلف مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم فاصله طولی با وسیله نقلیه مقابل بوده است.
 
وی همچنین اضافه کرد: در 9 ماهه سال جاری خودروهای 25 استان در حوزه استحفاظی استان قزوین تردد کردند که حوادث منجر به فوت و جرح از این استانها مشاهده گردیده است.
 
سالانه 700 میلیون تومان هزینه نگهداری روشنایی جاده های استان

حق لطفی گفت: سالانه بیش از 700 میلیون تومان برای نگهداری روشنایی راههای استان هزینه می شود که این سیستم در محورهای قزوین به کرج، قزوین به تاکستان و محورهای شمال استان اجرا شده است.
 
راهداران استان قزوین به استقبال بهار رفتند
جواد حق لطفی، همچنین از آغاز طرح ضربتی پاكسازی و زیبا سازی حریم راههای مازندران در آستانه فرارسیدن سال جدید و همچنین خط کشی محورهای اصلی، شستشوی تابلوها و گاردریل ها، نصب علایم و تابلوها خبر داد.
 
مدیر راهداری راه و شهرسازی استان قزوین اظهارداشت: با توجه به قرار داشتن استان قزوین در کریدور ارتباطی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور، این اداره كل به منظور جلوگیری از سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی محورهای استان و همچنین در پیش رو بودن بهار طبیعت و ایام نوروز و تردد مسافرین و گردشگران نوروزی از سرتاسر كشور به این استان همه ساله در این ایام نسبت به ساماندهی و پاكسازی حریم محورهای ارتباطی استان اقدام می كند.
 
حق لطفی بازگشایی راههای اصلی و فرعی، پاكسازی محورها، ایجاد و نگهداری روشنایی جاده ها، حفظ حریم جاده ها، نگهداری پل ها و ابنیه های فنی، لكه گیری و درزگیری و در نهایت روكش آسفالت را بخشی از وظایف این اداره برشمرد.
 
این مسئول یادآورشد: این طرح در قالب عملیات ویژه راهداری نوروزی این اداره كل در كلیه محورهای اصلی و شریانی استان به اجرا در می آید.
 
وی در پایان ضمن آرزوی گذراندن تعطیلات نوروزی بدون حادثه برای تمامی مسافران عزیز، از آنان خواست كه در عین رعایت تمامی مقررات جاده ای نسبت به تمیز نگه داشتن جاده و حریم آن كوشا باشند.
 
در استان قزوین پنج گردنه صعب العبور، شش هزار و 500 کیلومتر راه مواصلاتی وجود دارد که یک هزار و500 کیلومتر آن اصلی و فرعی، بزرگراه و آزاد راه است و جاده های روستایی استان نیز بالغ بر پنج هزار کیلومتر است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین