| کد خبر: 15031 |

تین نیوز |عضو شورای شهر تهران با ابراز تعجب از عقبگرد شهرداری تهران برای استفاده از تکنولوزی پارکومتر و استفاده وسیع‌تر از پارکبان گفت: دریافت پول از مردم از سوی پارکبان‌ها اصلا حساب و کتاب ندارد.
 
محمد حقانی  در مورد دریافت بی‌ضابطه پول از شهروندان از سوی پارک‌بانان بابت پارک در حاشیه خیابان گفت: قیمت‌ها در این زمینه در شورای شهر تهران مصوب شده است ولی مهمتر از آن اجرای این مصوبه است که به آن صورت اجرا نمی‌شود.
 
وی افزود: وضعیت به گونه‌ای است که یک نفر به محض پارک در حاشیه خیابان با پارکبانی رو به رو می‌شود که از او مطالبه پول می‌کند.
 
حقانی با بیان اینکه افراد تحت عناوین، سلایق و بهانه‌های مختلف از مردم برای پارک خودرو درحاشیه خیابان پول می‌گیرند، افزود: تعجب من از این است که چرا باید در یکسری مسائل به ویژه تکنولوژی و فناوری های روز عقبگرد کنیم.
 
وی به وجود پارکومترها در حاشیه خیابان اشاره کرد و افزود: پارکومترها بهترین ابزار در این زمینه است همانطور که پیش ازاین هر فردی بااستفاده از پارکومتر براساس مدت زمانی که حاشیه خیابان پارک می‌کرد مبلغ لازم را پرداخت می‌کرد و پلیس هم به موقع کنترل‌های لازم را انجام می‌داد.
 
حقانی با طرح این پرسش که چرا باید به جای استفاده از پارکومتر از پارکبان استفاده شود؟ گفت: این شیوه را قبول ندارم و باید از دستگاه‌های الکترونیکی و پارکومتر استفاده کنیم تا مسائل و مشکلاتی حادث نشود.
 
حقانی با اشاره به اینکه مدیریت در اجرا مهم است که در این زمینه اشکال وجود دارد، افزود: اصلا این نوع برخورد با مردم مناسب نیست و مردم نماینده‌ای در شورای شهر تعیین کرده‌اند که در این زمینه دخالت کند.
 
وی با اشاره به اینکه دریافت پول از مردم از سوی پارکبان‌ها اصلا حساب و کتاب ندارد، گفت: وقتی در کار نظارتی وجود نداشته باشد به بیراهه می‌رویم.
 
این عضو شورای شهر ادامه داد: بر ‌هر کاری باید نظارت وجود داشته باشد که در این زمینه نظارت با استفاده از فنون و فناوری‌های روز و دستگاه‌های الکترونیکی میسر می شود و لزومی ندارد از نفر استفاده شود.
 
وی  در پاسخ به این سوال که آیا شورای شهر تهران  قصد ندارد که به این مسئله ورود  پیدا کند، افزود:  به این  موضوع ورو د خواهیم کرد وبه شهرداری تذکر می‌دهیم.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین