| کد خبر: 269 |

تین نیوز | مدیر گمرك بازرگان از تردد 227 هزار و 466 كامیون از طریق این گرمك رسمی در مرز ایران و تركیه از ابتدای سالجاری تا كنون خبر داد.
 
رحیم غلامیان با اشاره به تردد 227 هزار و 466 دستگاه كامیون از طریق پایانه مرزی بازرگان ماكو در مرز ایران و تركیه از ابتدای سالجاری تا كنون،‌ افزود: این میزان در مقایسه با سال گذشته 12درصد افزایش یافته كه سهم کامیون های ایرانی از کل تردد طی این مدت 56 درصد و کامیونهای ترک 36درصد و دیگر ملیتها 8 درصد بوده است.
 
وی با اعلام اینكه طی این مدت 39 هزار و 41 دستگاه کامیون وارد کشور شده است،‌ اظهار داشت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 17 درصد و از نظر مقدار کالای وارد شده 13 درصد کاهش نشان می دهد.
 
مدیر گمرك بازرگان کامیونهای خارجی حامل کالا در سال 92 را68 هزار و 394 دستگاه اعلام و عنوان كرد: در مقایسه با مشابه سال قبل از نظر تعداد 40 درصد و از نظر مقدار کالای خروجی 44 درصد رشد داشته است.
 
غلامیان ترانزیت ورودی حامل کالا از پایانه مرزی بازرگان از ابتدای سالجاری تا كنون را به تعداد 63 هزار و 742 دستگاه با یك میلیون و 362 هزار و 247 تن کالا دانست و ادامه داد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 12 درصد افزایش و از نظر مقدار 17 درصد افزایش را نشان می دهد.
 
وی با اشاره به اینكه ترانزیت خروجی حامل کالا از پایانه مرزی بازرگان در 11 ماهه سالجاری به تعداد 25 هزار و 233 دستگاه با557 هزار و 310 تن کالا بود، اضافه كرد: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 26 درصد و از نظر مقدار 27 درصد رشد داشته است.
 
مدیر گمرك بازرگان تعداد اتوبوسهای ورودی حامل مسافر را 4 هزار و 313 دستگاه و تعداد اتوبوسهای خروجی حامل مسافر را 5 هزار و 425 دستگاه اعلام و تصریح كرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 32 و 12 درصد کاهش را نشان می دهند.
 
غلامیان از تردد یك میلیون و 133 هزار و 348 نفر از ابتدای سالجاری تا كنون از پایانه مرزی بازرگان نیز خبر داد و یادآور شد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش داشته است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل