| کد خبر: 269 |

تین نیوز | مدیر گمرك بازرگان از تردد 227 هزار و 466 كامیون از طریق این گرمك رسمی در مرز ایران و تركیه از ابتدای سالجاری تا كنون خبر داد.
 
رحیم غلامیان با اشاره به تردد 227 هزار و 466 دستگاه كامیون از طریق پایانه مرزی بازرگان ماكو در مرز ایران و تركیه از ابتدای سالجاری تا كنون،‌ افزود: این میزان در مقایسه با سال گذشته 12درصد افزایش یافته كه سهم کامیون های ایرانی از کل تردد طی این مدت 56 درصد و کامیونهای ترک 36درصد و دیگر ملیتها 8 درصد بوده است.
 
وی با اعلام اینكه طی این مدت 39 هزار و 41 دستگاه کامیون وارد کشور شده است،‌ اظهار داشت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 17 درصد و از نظر مقدار کالای وارد شده 13 درصد کاهش نشان می دهد.
 
مدیر گمرك بازرگان کامیونهای خارجی حامل کالا در سال 92 را68 هزار و 394 دستگاه اعلام و عنوان كرد: در مقایسه با مشابه سال قبل از نظر تعداد 40 درصد و از نظر مقدار کالای خروجی 44 درصد رشد داشته است.
 
غلامیان ترانزیت ورودی حامل کالا از پایانه مرزی بازرگان از ابتدای سالجاری تا كنون را به تعداد 63 هزار و 742 دستگاه با یك میلیون و 362 هزار و 247 تن کالا دانست و ادامه داد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 12 درصد افزایش و از نظر مقدار 17 درصد افزایش را نشان می دهد.
 
وی با اشاره به اینكه ترانزیت خروجی حامل کالا از پایانه مرزی بازرگان در 11 ماهه سالجاری به تعداد 25 هزار و 233 دستگاه با557 هزار و 310 تن کالا بود، اضافه كرد: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 26 درصد و از نظر مقدار 27 درصد رشد داشته است.
 
مدیر گمرك بازرگان تعداد اتوبوسهای ورودی حامل مسافر را 4 هزار و 313 دستگاه و تعداد اتوبوسهای خروجی حامل مسافر را 5 هزار و 425 دستگاه اعلام و تصریح كرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 32 و 12 درصد کاهش را نشان می دهند.
 
غلامیان از تردد یك میلیون و 133 هزار و 348 نفر از ابتدای سالجاری تا كنون از پایانه مرزی بازرگان نیز خبر داد و یادآور شد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش داشته است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین