| کد خبر: 28748 |

تین نیوز | یکی از حقوق شهروندان دانستن میزان تخفیفات، هزینه و خدماتی است که نهادهای حمل و نقلی باید به مسافران خود ارائه دهند.

به گزارش تین نیوز، در طول روز مجموعه‌ای از حقوق متقابل میان ما و شهر و شهروندان دیگر به وجود می‌آید که در زبان علم به «حقوق شهروندی» تعبیر می‌شود. حقوقی که میان شهر (محلی که در ان زندگی می‌کنیم)، شهروند، و متصدیان امور برقرار است و برای پیشرفت به سوی جامعه‌ای سالم هدایتمان می‌کند.

به زبان ساده‌تر، اگر این حقوق شهروندی در جامعه رعایت شود، شکل جامعه به طور کلی عوض می‌شود و اگر شهروندان از حقوق اولیه شهروندی خود آگاه باشند و بدانند روزانه چقدر از حقوقشان نادیده انگاشته شود، صف‌های طویلی جلوی دادگاه‌ها بسته خواهد شد، هر چند رعایت این حقوق به طور کامل و مو به مو تنها روی کاغذ، ممکن می‌نماید.

به باور کارشناسان یکی از حقوق شهروندی دانستن میزان تخفیفات، هزینه و خدماتی که نهادهای حمل و نقل باید به مسافران خود ارائه دهند تا مسافر بر اساس آن برای سفر خود برنامه ریزی کنند.

در این راستا شركت های حمل و نقل مسافری از جمله شركت رجاء، جوپار، نورالرضا، ریل ترابر سبا ، وانیا ریل و راه آهن شرقی بنیاد برای مسیرهای مربوطه در بازه زمانی ۱۱/۷/۹۳ لغایت ۳۰/۰۸/۹۳ در تاریخ های خاص اقدام به ارائه تخفیف نموده اند.

به منظور آگاهی از برنامه حرکت و قیمت بلیت های قطار مسافری تا پایان آبان ماه سال جاری اینجا کلید کنید.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل