| کد خبر: 78634 |

تین نیوز | معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود 20 میلیون نفر در بافت فرسوده در نازل ترین سطح کیفی سکونت دارند، گفت: تلاش داریم که در برنامه پنج ‌ساله ششم بخش قابل توجهی از این اراضی سند دار شوند که این باعث بهسازی و ارتقای کیفیت زندگی در واحدهای مسکونی در محدوده‌های فرسوده می شود.

 

محمد پژمان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: درست است که یکی از مولفه قیمت گذاری ساختمان و واحدهای مسکونی موضوع قیمت زمین است اما به طور قطع تنها مولفه نیست.

وی افزود: کما اینکه در تجربه های قبلی  مانند مسکن مهر دیدیم که حتی با حذف قیمت زمین هم واحدهای مسکن مهر افزایش قیمت پیدا کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در پروژه مسکن مهر زمین نقشی در قیمت ها نداشت اما مگر شاهد افزایش قیمت این واحدهای مسکونی نبودیم؟

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه قیمت مسکن تابع چندین مولفه است و ارزش زمین به تنهایی در قیمت نهایی تاثیر گذار نیست، گفت: اتفاقا برخی از پارامترها تاثیرگذاری بیشتری نسبت به قیمت زمین در ارزش نهایی مسکن دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره سند دار کردن اراضی دولتی اظهار داشت: سنددار شدن 53 هزار هکتار اراضی دولتی در سراسر کشور را شروع کرده ایم و در این طرح، برای  300 هزار پلاک واحد مسکونی سند صادر خواهد شد.

پژمان افزود: 17 درصد این 50 هزار هکتار سند رسمی دارند همچنین 38 درصد اسناد این اراضی قولنامه‌‌ای و بنچاق، 30 درصد این اراضی دولتی و 15 درصد اسناد آن نامعلوم است.

وی با بیان اینکه چیزی حدود 20 میلیون نفر در بافت فرسوده در نازل ترین سطح کیفی سکونت دارند، گفت: تلاش داریم که در برنامه پنج ‌ساله ششم  بخش قابل توجهی از این اراضی سند دار  شوند که این باعث بهسازی و ارتقای کیفیت زندگی در واحدهای مسکونی در محدوده‌های فرسوده می شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین