| کد خبر: 78634 |

تین نیوز | معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود 20 میلیون نفر در بافت فرسوده در نازل ترین سطح کیفی سکونت دارند، گفت: تلاش داریم که در برنامه پنج ‌ساله ششم بخش قابل توجهی از این اراضی سند دار شوند که این باعث بهسازی و ارتقای کیفیت زندگی در واحدهای مسکونی در محدوده‌های فرسوده می شود.

 

محمد پژمان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: درست است که یکی از مولفه قیمت گذاری ساختمان و واحدهای مسکونی موضوع قیمت زمین است اما به طور قطع تنها مولفه نیست.

وی افزود: کما اینکه در تجربه های قبلی  مانند مسکن مهر دیدیم که حتی با حذف قیمت زمین هم واحدهای مسکن مهر افزایش قیمت پیدا کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در پروژه مسکن مهر زمین نقشی در قیمت ها نداشت اما مگر شاهد افزایش قیمت این واحدهای مسکونی نبودیم؟

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه قیمت مسکن تابع چندین مولفه است و ارزش زمین به تنهایی در قیمت نهایی تاثیر گذار نیست، گفت: اتفاقا برخی از پارامترها تاثیرگذاری بیشتری نسبت به قیمت زمین در ارزش نهایی مسکن دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره سند دار کردن اراضی دولتی اظهار داشت: سنددار شدن 53 هزار هکتار اراضی دولتی در سراسر کشور را شروع کرده ایم و در این طرح، برای  300 هزار پلاک واحد مسکونی سند صادر خواهد شد.

پژمان افزود: 17 درصد این 50 هزار هکتار سند رسمی دارند همچنین 38 درصد اسناد این اراضی قولنامه‌‌ای و بنچاق، 30 درصد این اراضی دولتی و 15 درصد اسناد آن نامعلوم است.

وی با بیان اینکه چیزی حدود 20 میلیون نفر در بافت فرسوده در نازل ترین سطح کیفی سکونت دارند، گفت: تلاش داریم که در برنامه پنج ‌ساله ششم  بخش قابل توجهی از این اراضی سند دار  شوند که این باعث بهسازی و ارتقای کیفیت زندگی در واحدهای مسکونی در محدوده‌های فرسوده می شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل