| کد خبر: 60054 |

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه:

تین نیوز | مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از ارسال احکام برنامه ششم توسعه وزارت راه و شهرسازی به سازمان مدیریت تا ۱۲ آذر ماه خبر داد و گفت: دولت لایحه برنامه ششم توسعه را در ۹ اسفند ۹۴ تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.
 
به گزارش تین نیوز، رامین یعقوبی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره زمان‌بندی تدوین احکام راه و شهرسازی برای درج در لایحه برنامه ششم توسعه گفت: ذیل ستاد تدوین برنامه ششم توسعه مستقر در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ۳۰ شورای تخصصی فعالیت می‌کنند. بر همین اساس ۲ شورای برنامه ریزی "حمل و نقل" و "مسکن و شهرسازی و عمران شهری و روستایی" مربوط به وزارت راه و شهرسازی است که باید اطلاعات لازم را برای ستاد تدوین برنامه ششم توسعه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تأمین کند.
 
وی افزود: براساس برنامه‌زمان‌بندی کلیه شوراها باید تا ۱۲ آذر ۹۴ پیشنهادات خود را مطابق دستورالعمل ابلاغی تهیه و تدوین برنامه ششم توسعه به ستاد تدوین برنامه ششم توسعه ارائه کنند و در نهایت لایحه برنامه ششم در تاریخ ۹ اسفند ۹۴ تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.
 
وی ادامه داد: مطابق دستورالعمل‌‌ها مجموعه اطلاعات‌ کلیه شوراهای تخصصی شامل بررسی وضع موجود٬ شناخت وضع موجود٬ تحلیل نقاط قوت و ضعف٬ فرصت‌ها٬ تهدیدها٬ چالش‌ها٬ اهداف٬ راهبردهای تجهیز منابع و احکام پیشنهادی تنظیمی تا ۱۲ آذر ۹۴ به ستاد تدوین برنامه ششم توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارسال شود.
 
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: ستاد تدوین برنامه ششم توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور که دارای یک شورای تلفیق است و براساس برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی شده اطلاعات ارسالی را در قالب لایحه تدوین و نهایتا دولت لایحه برنامه ششم توسعه را در ۹ اسفند ۹۴ تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: قرار است مجلس شورای اسلامی نیز تا ۱۵ اردیبشت ماه ۹۵ کار رسیدگی و تصویب لایحه برنامه ششم توسعه را انجام دهد. از زمان ابلاغ قانون تا تیرماه ۹۵ آیین‌نامه‌های اجرایی و برنامه‌های عملیاتی لازم نیز تدوین و به دستگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.
 
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه احکام دو شورای "حمل و نقل" و "مسکن و شهرسازی و عمران شهری و روستایی" تا ۱۲ آذر به ستاد تدوین برنامه ششم توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال می‌شود به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: ذیل این دو شورا کارگروه های تخصصی مشغول تدوین احکام هستند که حوزه حمل و نقل ۵ کارگروه دریایی٬ جاده‌ای٬ ریلی٬ هوایی و هواشناسی دارد.
 
یعقوبی تأکید کرد: احکام اولیه پیشنهادی کارگروه دریایی٬ هواشناسی و هوایی به شورای حمل و نقل ارسال شده و کارگروه‌های ریلی و جاده‌ای نیز احکام اولیه پیشنهادی خود را تدوین کردند که هم اکنون احکام ریلی در مرحله تصویب هیأت مدیره شرکت راه‌آهن و احکام جاده‌ای در مرحله اخذ تأییدیه از هیأت عامل سازمان‌ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هستند که کلیه اقدامات فوق باید در قالب جداول و فرمت دستورالعمل اجرایی تدوین برنامه ششم تهیه و به شوراهای مذکور ارائه شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین