| کد خبر: 60054 |

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه:

تین نیوز | مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از ارسال احکام برنامه ششم توسعه وزارت راه و شهرسازی به سازمان مدیریت تا ۱۲ آذر ماه خبر داد و گفت: دولت لایحه برنامه ششم توسعه را در ۹ اسفند ۹۴ تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.
 
به گزارش تین نیوز، رامین یعقوبی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره زمان‌بندی تدوین احکام راه و شهرسازی برای درج در لایحه برنامه ششم توسعه گفت: ذیل ستاد تدوین برنامه ششم توسعه مستقر در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ۳۰ شورای تخصصی فعالیت می‌کنند. بر همین اساس ۲ شورای برنامه ریزی "حمل و نقل" و "مسکن و شهرسازی و عمران شهری و روستایی" مربوط به وزارت راه و شهرسازی است که باید اطلاعات لازم را برای ستاد تدوین برنامه ششم توسعه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تأمین کند.
 
وی افزود: براساس برنامه‌زمان‌بندی کلیه شوراها باید تا ۱۲ آذر ۹۴ پیشنهادات خود را مطابق دستورالعمل ابلاغی تهیه و تدوین برنامه ششم توسعه به ستاد تدوین برنامه ششم توسعه ارائه کنند و در نهایت لایحه برنامه ششم در تاریخ ۹ اسفند ۹۴ تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.
 
وی ادامه داد: مطابق دستورالعمل‌‌ها مجموعه اطلاعات‌ کلیه شوراهای تخصصی شامل بررسی وضع موجود٬ شناخت وضع موجود٬ تحلیل نقاط قوت و ضعف٬ فرصت‌ها٬ تهدیدها٬ چالش‌ها٬ اهداف٬ راهبردهای تجهیز منابع و احکام پیشنهادی تنظیمی تا ۱۲ آذر ۹۴ به ستاد تدوین برنامه ششم توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارسال شود.
 
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: ستاد تدوین برنامه ششم توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور که دارای یک شورای تلفیق است و براساس برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی شده اطلاعات ارسالی را در قالب لایحه تدوین و نهایتا دولت لایحه برنامه ششم توسعه را در ۹ اسفند ۹۴ تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: قرار است مجلس شورای اسلامی نیز تا ۱۵ اردیبشت ماه ۹۵ کار رسیدگی و تصویب لایحه برنامه ششم توسعه را انجام دهد. از زمان ابلاغ قانون تا تیرماه ۹۵ آیین‌نامه‌های اجرایی و برنامه‌های عملیاتی لازم نیز تدوین و به دستگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.
 
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه احکام دو شورای "حمل و نقل" و "مسکن و شهرسازی و عمران شهری و روستایی" تا ۱۲ آذر به ستاد تدوین برنامه ششم توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال می‌شود به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: ذیل این دو شورا کارگروه های تخصصی مشغول تدوین احکام هستند که حوزه حمل و نقل ۵ کارگروه دریایی٬ جاده‌ای٬ ریلی٬ هوایی و هواشناسی دارد.
 
یعقوبی تأکید کرد: احکام اولیه پیشنهادی کارگروه دریایی٬ هواشناسی و هوایی به شورای حمل و نقل ارسال شده و کارگروه‌های ریلی و جاده‌ای نیز احکام اولیه پیشنهادی خود را تدوین کردند که هم اکنون احکام ریلی در مرحله تصویب هیأت مدیره شرکت راه‌آهن و احکام جاده‌ای در مرحله اخذ تأییدیه از هیأت عامل سازمان‌ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هستند که کلیه اقدامات فوق باید در قالب جداول و فرمت دستورالعمل اجرایی تدوین برنامه ششم تهیه و به شوراهای مذکور ارائه شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل