| کد خبر: 57874 |

تین نیوز | به منظور انطباق شرایط متقاضیان صدور و تمدید کارت بازرگانی با ماده (3) قانون مقررات صادرات و واردات و آیین‌نامه اجرایی آن، بخشنامه نظارت و خودداری از صدور و تمدید کارت برای افراد فاقد صلاحیت حرفه‌ای تجارت صادر شد. بخشنامه 6 بندی رعایت ضوابط صدور و تمدید کارت بازرگانی که 16 تیرماه توسط محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت صادر شده به این شرح است:
 
1ـ واگذاری اختیارات یا استفاده از منافع کارت بازرگانی به هر صورت، برخلاف ماده (2) قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری و قابل تعقیب کیفری است.
 
2ـ متقاضیان باید کد اقتصادی و محل کسب (اعم از ملکی یا استیجاری) داشته و متعهد شوند هرگونه تغییر آدرس (اعم از محل کار یا محل سکونت) را اطلاع‌رسانی کنند.
 
3ـ متقاضیان باید دوره آموزش کارآفرینی را در اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و تعاون ایران، گذرانده باشند یا با تایید رئیس اتاق یا رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صلاحیت کاری آن تایید شده باشد.
 
4ـ مقتضی است روسای اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و تعاون ایران در تکمیل مدارک برای صدور و تمدید کارت بازرگانی، صلاحیت متقاضیان در حوزه تجارت را احراز کرده و از صدور کارت برای اشخاصی که صلاحیت آنان مورد تایید نباشد خودداری کنند.
 
5ـ سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها باید چنانچه گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان متولی ورود و ترخیص کالا، اعلام کند که دارنده کارت بازرگانی طبق وکالت‌نامه تام‌الاختیار اقدام به واگذاری آن کرده است، در اجرای بند (6) ماده (10) آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات جهت ابطال کارت اقدام کنند.
 
6ـ مسوولیت رعایت آیین‌نامه صدور و تمدید کارت بازرگانی و نیز مسوولیت احراز اهلیت و صلاحیت متقاضی براساس این دستورالعمل به عهده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و همچنین اتاق تعاون ایران است که باید به تایید روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها نیز برسد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

نظرسنجی
مهمترین دلیل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه حمل‌ونقل را چه می‌دانید؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه هفته نامه حمل ونقل