| کد خبر: 664 |

تین نیوز | استاندار اصفهان در بازدید از پالایشگاه اصفهان گفت: مسائل زیست محیطی از اصلی ترین مطالبات این شهر است. بنابراین طرح تهیه جامع كنترل كیفی هوا با هدف پوشش دادن 8 شهرستان استان اصفهان در حال اجرا است
زرگرپور اظهار داشت: این طرح شامل 38 اقدام است كه 2 مورد آن به پالایشگاه اصفهان مربوط می‌باشد.رسول زرگرپور با اشاره به اینكه پالایشگاه اصفهان به عنوان بزرگترین مركز پالایشی كشور از افتخارات اصفهان محسوب می‌گردد اظهار داشت: انتظار می‌رود مجتمع بنزین سازی شركت پالایش نفت اصفهان به زودی راه اندازی كامل گردد و بنزین تولیدی آن كه در حد استانداردهای یورو 4 است، در استان توزیع گردد. استانداری نیز در این زمینه به منظور تعجیل در فرآیند احداث مجتمع، آمادگی خود را برای هرگونه همكاری اعلام می‌نماید.وی در بخش دیگری از سخنان خود به كمبود آب استان اصفهان اشاره نمود و گفت: در حالی وارد هفتمین سال خشكسالی اصفهان شده ایم كه با 35 درصد كاهش باران و 45 درصد كاهش روان آب مواجه هستیم كه این خود صرفه جویی سخت گیرانه را می‌طلبد چرا كه در دراز مدت مشكلات از سال‌های گذشته بیشتر خواهد شد و ما حتی نگرانی‌هایی برای تأمین آب شرب داریم. امید است طی 2 ماه آینده در كشور و استان از نظر بارش روزهای بهتری را پیش رو داشته باشیم.وی در پایان سخنان خود بر لزوم برگزاری نشست‌های مكرر آب منطقه ای با صنایع استان تأكید كرد و اظهار داشت: بعد از جداشدن استان تهران از البرز، اصفهان صنعتی ترین شهر كشور است كه این موضوع توجه بیشتر را به مسائل زیست محیطی می‌طلبد.
مدیر عامل شركت پالایش نفت اصفهان نیز طی سخنانی گفت: این شركت تمام تلاش خود را در جهت رعایت مسایل زیست محیطی مصروف داشته و در این سالها فعالیتهای قابل توجهی ارائه كرده است، به عنوان نمونه در زمینه كاهش مصرف آب و جلوگیری از اتلاف منابع و استفاده بهینه از آب‌های آلوده با املاح بالای شركت، طرحی تحت نام Reverse Osmosis”اسموز معكوس” به ظرفیت 400 متر مكعب احداث نموده است و در حال ساخت دومین واحد می‌باشیم.
چاوشی افزود: در حال حاضر حدود 1000 متر مكعب آب در این شركت مصرف می‌گردد كه در جهت مصرف بهینه، طرح استفاده مجدد از آب اصلاح شدة تصفیه خانه شاهین شهر برای مصارف صنعتی نیز در پالایشگاه اصفهان در حال اجرا است.
وی در رابطه با کنترل آلودگی هوا نیز ادامه داد: تمامی شاخص‌های آلاینده خروجی از كوره‌های واحدهای عملیاتی به صورت مدون و برنامه‌ریزی‌شده مورد آنالیز قرار گرفته و توسط آن پارامترهای آلاینده هوا اندازه‌گیری می‌گردند. علاوه بر آن در جهت اطمینان و نیز اندازه‌گیری آلاینده‌های كوره‌ها، نمونه‌برداری و تست آلاینده‌ها توسط آزمایشگاههای معتمد سازمان حفاظت محیط زیست استان اصفهان، به صورت دوره ای انجام می‌شود. لازم به ذكر است نتایج این تست‌ها در محدوده مجازبودن كلیه فاكتورها، حكایت دارد. البته این شركت به این موضوع بسنده نكرده وسالهای پیش در جهت كاهش آلاینده‌ها به تغییر سوخت مصرفی كوره‌ها از سوخت مایع به سوخت گاز با تعریف طرح‌های متعدد اقدام کرده است.چاوشی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح احداث مجتمع بنزین سازی پالایشگاه پرداخت و افزود: با راه اندازی كامل واحدهای بنزین ساز شركت كه در ابتدای سال آینده صورت خواهد گرفت، بنزین در حد استاندارد یورو 4 تولید می‌گردد و این شركت آمادگی كامل دارد كه پاسخگوی نیاز تمام جایگاه‌های استان اصفهان باشد.چاوشی با بیان اینكه تا كنون2 واحد از 3 واحد مجتمع بنزین سازی در مدار تولید قرار گرفته اظهار داشت: اجرای این پروژه در راستای حفظ و كمك به محیط زیست و كاهش آلایندگی هوا به ویژه در كلانشهر اصفهان، توسط متخصصان توانمند این شركت انجام گرفته است. وی هدف از اجرای این پروژه را تولید سوخت پاك و رعایت استانداردهای زیست محیطی، افزایش ظرفیت تولید بنزین و قطع واردات مواد اكتان افزا دانست.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین